Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odwiedziny w hospicjum

We wtorek 21 grudnia, wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II razem z wychowankami z Domu Dziecka nr 1 odwiedzili podopiecznych Hospicjum Caritasu, przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W czasie wizyty dzieci przekazały chorym własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.


 

Chorym przebywającym w hospicjach pomóc może każdy, nawet ten, który sam potrzebuje wsparcia. W ostatni wtorek w ramach działań Inkubatora Miłosierdzia wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II razem ze swoimi podopiecznymi z domu dziecka odwiedzili chorych z hospicjum. Do ośrodka przy Krakowskim Przedmieściu przyjechali 11-letni Adam, 9-letni Paweł oraz Dorota, Dominika, Gosia, Justyna – studentki warszawskich uczelni. Wizycie towarzyszyły łzy wzruszenia i ogromna radość. Wcześniej przez kilka dni 30-cioro dzieci z domu dziecka własnoręcznie przygotowywało kartki świąteczne.

 

 

„Dzieciaki z domu dziecka były dzisiaj w hospicjum! To było NIESAMOWITE! Wzięliśmy dwójkę – Adama i Pawła. Adaś czuł się tak swobodnie, powiedział, że koniecznie chce tam wrócić. Pawełek też był zadowolony, choć z początku trochę nieśmiały. Nasza wizyta była dla pacjentów hospicjum powodem do ogromnej radości, śmiechu i wzruszeń. Dawno nas tak nic nie zmotywowało do pracy!” – relacjonuje Dorota Kwapisz, wolontariuszka Centrum Myśli Jana Pawła II.

Ciężkiej chorobie często towarzyszy uczucie osamotnienia, jest ono szczególnie dotkliwe w okresie przedświątecznym. Dzieci z Domu Dziecka wiedzą jak trudno jest spędzać Święta bez najbliższych. Dla osób przebywających w hospicjach niezwykle ważne jest okazanie zainteresowania. Wsparcie może mieć różny wymiar, ważne jest jednak, żeby było regularne.

„Mamy pomysł, żeby co miesiąc zabierać dwójkę dzieciaków na inny oddział hospicjum. W ten sposób ukształtujemy nowych wolontariuszy. Muszę pochwalić naszych podopiecznych!”
powiedziała Dorota Kwapisz.

W ramach Inkubatora Miłosierdzia wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II, a zarazem stypendyści m.st. Warszawy angażują się w kilkanaście inicjatyw. Są to między innymi warsztaty teatralne, realizowane we współpracy z domem dziecka, projekt „Podziel się talentem”, w którym stypendyści udzielają korepetycji swoim młodszym koleżankom i kolegom oraz spacery z podopiecznymi hospicjum.

Dowiedz się więcej o Inkubatorze Miłosierdzia: www.centrumjp2.pl/inkubator
 

Opublikowano 21.12.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.