Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywcy. Śladami Jana Pawła II

Grupa docelowa: uczniowie szkół podstawowych w klasach od czwartej do szóstej.

Większość z Was zna Karola Wojtyłę, Jana Pawła II tylko z opowiadań najbliższych, książek czy telewizji. Podczas comiesięcznych spotkań będziemy odkrywać go jako postać bliską, przyjaciela, którego wskazówki pomogą zrozumieć otaczający nas świat. Poznamy pomysły Karola Wojtyły na celebrowanie wolnego czasu i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pasje kształtowały jego charakter. Pojawi się również pytanie o to, czy życiowe trudności można przemieniać w dobro. Wspólnie spędzony czas  będzie wspaniałą okazją do poznania innych stypendystów.

Ponieważ w roku 2019 przypada rocznica listu Jana Pawła II do dzieci Tra pochi giorno, tekst ten będzie jedną z inspiracji dla odkrywców. Z tej okazji przygotujemy również swój list, który trafi do dzieci na całym świecie, jednak szczególnie tam, gdzie trwają konflikty i prześladowania.

Spotkania będą odbywać się będą raz w miesiącu, od lutego do czerwca w godz. 10.0-12.00.

Terminy spotkań: 23 lutego, 16 marca, 13 kwietnia, 11 maja (termin spotkania czerwcowego zostanie podany później)

Osoba prowadząca: Małgorzata Łuczak

Zgłoszenia: stypendia@centrumjp2.pl

Opublikowano 20.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.