Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywcy. Śladami Jana Pawła II

Grupa docelowa: uczniowie szkół podstawowych w klasach od czwartej do szóstej.

Większość z Was zna Karola Wojtyłę, Jana Pawła II tylko z opowiadań najbliższych, książek czy telewizji. Podczas comiesięcznych spotkań będziemy odkrywać go jako postać bliską, przyjaciela, którego wskazówki pomogą zrozumieć otaczający nas świat. Poznamy pomysły Karola Wojtyły na celebrowanie wolnego czasu i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pasje kształtowały jego charakter. Pojawi się również pytanie o to, czy życiowe trudności można przemieniać w dobro. Wspólnie spędzony czas  będzie wspaniałą okazją do poznania innych stypendystów.

Ponieważ w roku 2019 przypada rocznica listu Jana Pawła II do dzieci Tra pochi giorno, tekst ten będzie jedną z inspiracji dla odkrywców. Z tej okazji przygotujemy również swój list, który trafi do dzieci na całym świecie, jednak szczególnie tam, gdzie trwają konflikty i prześladowania.

Spotkania będą odbywać się będą raz w miesiącu, od lutego do czerwca w godz. 10.0-12.00.

Terminy spotkań: 23 lutego, 16 marca, 13 kwietnia, 11 maja (termin spotkania czerwcowego zostanie podany później)

Osoba prowadząca: Małgorzata Łuczak

Zgłoszenia: stypendia@centrumjp2.pl

Opublikowano 20.02.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.