Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywcy. Europa śladami Jana Pawła II

Rok 2020 poświęcimy na poznawanie Europy. Odwiedzimy Francję, Niemcy, Czechy, Portugalię i Włochy – kraje, do których papież Polak pielgrzymował 40, 30 i 20 lat temu. Podczas warsztatów będziemy poznawać Jana Pawła II przez pryzmat jego podróży i rozmawiać o najważniejszych przesłaniach każdej z pielgrzymek. Spotkamy się z przedstawicielami różnych narodów. W ten sposób spróbujemy poznać kulturę i tradycje każdego z odwiedzanych krajów, a także odkryć, jak wiele nas łączy.

Uczestnicy otrzymają dzienniki podróży, w których będą mogli robić notatki i zbierać pamiątki ze wspólnych spotkań.

W ramach zajęć „Odkrywcy. Europa śladami Jana Pawła II” planujemy przeprowadzić 8 spotkań warsztatowych. Będą się one odbywały w wybrane soboty w godzinach przedpołudniowych lub wczesnym popołudniem.

Opublikowano 22.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.