Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywcy. Europa śladami Jana Pawła II

Rok 2020 poświęcimy na poznawanie Europy. Odwiedzimy Francję, Niemcy, Czechy, Portugalię i Włochy – kraje, do których papież Polak pielgrzymował 40, 30 i 20 lat temu. Podczas warsztatów będziemy poznawać Jana Pawła II przez pryzmat jego podróży i rozmawiać o najważniejszych przesłaniach każdej z pielgrzymek. Spotkamy się z przedstawicielami różnych narodów. W ten sposób spróbujemy poznać kulturę i tradycje każdego z odwiedzanych krajów, a także odkryć, jak wiele nas łączy.

Uczestnicy otrzymają dzienniki podróży, w których będą mogli robić notatki i zbierać pamiątki ze wspólnych spotkań.

W ramach zajęć „Odkrywcy. Europa śladami Jana Pawła II” planujemy przeprowadzić 8 spotkań warsztatowych. Będą się one odbywały w wybrane soboty w godzinach przedpołudniowych lub wczesnym popołudniem.

Opublikowano 22.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.