Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Odkrywamy magię teatru

W ramach miniprojektu „Odkrywamy magię teatru” dzieci z Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przygotowały przedstawienie "Romeo i Julia w wersji współczesnej".


Projekt został stworzony i przeprowadzony przez Monikę, Olę i Magdę, przy wsparciu wolontariusza Grzegorza. Zarówno dla prowadzących, jak i dziewięciorga zaangażowanych dzieci było to  nowe doświadczenie i nie lada wyzwanie. Jednak młodzi aktorzy z dużym zapałem wykonywali swoje zadania.

Po wielu próbach i ciężkiej pracy doszło do spotkania w Domu Seniora „Zacisze” przy ul. Rydygiera. Dzieci wystąpiły przed starszymi ludźmi, którzy przyjęli małych aktorów z dużą sympatią. Występ okazał się bardzo emocjonującym doświadczeniem. Satysfakcja dzieci oraz radość seniorów były dla organizatorów największą nagrodą.

W najbliższym czasie grupę czeka jeszcze wyprawa do Teatru Ateneum, aby zobaczyć, jak wygląda życie w teatrze po drugiej stronie kurtyny.

 

Miniprojekt „Odkrywamy magię teatru” jest częścią projektu „Otwórz się na dobre”.

Opublikowano 14.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.