O obiektywizmie mediów i jego zagrożeniach pod wpływem nacisków politycznych i korporacyjnych, o tym, czy pluralizm mediów wystarczy dla zachowania wolności i prawdy, o „poprawności politycznej”, o profesjonalizmie dziennikarskim oraz kondycji mediów w Polsce rozmawiali:
- dr hab. Michał Kulesza, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Nauk i Administracji UW, znany prawnik, specjalizujący się zwłaszcza w zagadnieniach samorządu terytorialnego, współtwórca reformy samorządowej. Współzałożyciel Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Członek Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
- red. Maciej Rybiński, znany dziennikarz, publicysta, satyryk. W przeszłości – po negatywnej weryfikacji przez reżim komunistyczny w czasie stanu wojennego – na emigracji dziennikarz BBC oraz współpracownik niemieckiej katolickiej agencji prasowej KNA. W latach 1989-2006 współpracownik i dziennikarz „Rzeczpospolitej”. Obecnie związany z „Faktem”, stały felietonista „Dziennika”, „Wprost” i I Programu Polskiego Radia. Laureat Nagrody Kisiela (2002),
- dr Tomasz Żukowski, Instytut Polityki Społecznej UW, politolog i socjolog. Specjalista z zakresu socjologii polityki, polityczno-ekonomicznych uwarunkowań polityki społecznej, polskiej sceny polityczną i badań opinii publicznej. Częsty komentator bieżących wydarzeń politycznych i społecznych w prasie, radiu i telewizji. Członek Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Kierownik zespołu badań społecznych Centrum Myśli Jana Pawła II.
Spotkanie odbyło się 8 stycznia 2008.
[nggallery id=232]