Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Obiektywizm politycznie poprawny?

O obiektywizmie mediów i jego zagrożeniach pod wpływem nacisków politycznych i korporacyjnych, o tym, czy pluralizm mediów wystarczy dla zachowania wolności i prawdy, o „poprawności politycznej”, o profesjonalizmie dziennikarskim oraz kondycji mediów w Polsce rozmawiali:
 
  • dr hab. Michał Kulesza, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Nauk i Administracji UW, znany prawnik, specjalizujący się zwłaszcza w zagadnieniach samorządu terytorialnego, współtwórca reformy samorządowej. Współzałożyciel Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Członek Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 
  • red. Maciej Rybiński, znany dziennikarz, publicysta, satyryk. W przeszłości – po negatywnej weryfikacji przez reżim komunistyczny w czasie stanu wojennego – na emigracji dziennikarz BBC oraz współpracownik niemieckiej katolickiej agencji prasowej KNA. W latach 1989-2006 współpracownik i dziennikarz „Rzeczpospolitej”. Obecnie związany z „Faktem”, stały felietonista „Dziennika”, „Wprost” i I Programu Polskiego Radia. Laureat Nagrody Kisiela (2002),
  • dr Tomasz Żukowski, Instytut Polityki Społecznej UW, politolog i socjolog. Specjalista z zakresu socjologii polityki, polityczno-ekonomicznych uwarunkowań polityki społecznej, polskiej sceny polityczną i badań opinii publicznej. Częsty komentator bieżących wydarzeń politycznych i społecznych w prasie, radiu i telewizji. Członek Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Kierownik zespołu badań społecznych Centrum Myśli Jana Pawła II. 
 

Spotkanie odbyło się 8 stycznia 2008.

 

[nggallery id=232]

Opublikowano 08.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.