Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Obiektywizm politycznie poprawny?

O obiektywizmie mediów i jego zagrożeniach pod wpływem nacisków politycznych i korporacyjnych, o tym, czy pluralizm mediów wystarczy dla zachowania wolności i prawdy, o „poprawności politycznej”, o profesjonalizmie dziennikarskim oraz kondycji mediów w Polsce rozmawiali:
 
  • dr hab. Michał Kulesza, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Nauk i Administracji UW, znany prawnik, specjalizujący się zwłaszcza w zagadnieniach samorządu terytorialnego, współtwórca reformy samorządowej. Współzałożyciel Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Członek Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 
  • red. Maciej Rybiński, znany dziennikarz, publicysta, satyryk. W przeszłości – po negatywnej weryfikacji przez reżim komunistyczny w czasie stanu wojennego – na emigracji dziennikarz BBC oraz współpracownik niemieckiej katolickiej agencji prasowej KNA. W latach 1989-2006 współpracownik i dziennikarz „Rzeczpospolitej”. Obecnie związany z „Faktem”, stały felietonista „Dziennika”, „Wprost” i I Programu Polskiego Radia. Laureat Nagrody Kisiela (2002),
  • dr Tomasz Żukowski, Instytut Polityki Społecznej UW, politolog i socjolog. Specjalista z zakresu socjologii polityki, polityczno-ekonomicznych uwarunkowań polityki społecznej, polskiej sceny polityczną i badań opinii publicznej. Częsty komentator bieżących wydarzeń politycznych i społecznych w prasie, radiu i telewizji. Członek Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Kierownik zespołu badań społecznych Centrum Myśli Jana Pawła II. 
 

Spotkanie odbyło się 8 stycznia 2008.

 

[nggallery id=232]

Opublikowano 08.01.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.