Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

O samotności z Janem Pawłem II

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Laboratorium głębi” stypendyści zastanawiali się nad sensem samotności i szukali odpowiedzi na pytania dotyczące samotności współczesnego człowieka.


 

Jan Paweł II twierdził, że żyjemy w czasach duchowego chaosu, zagubienia i zamętu. Wielość rzeczy, opcji, działań oraz liczba mijających nas ludzi dają często poczucie dużego zagęszczenia, wydaje nam się, że nie jesteśmy sami. Ale czy tak jest naprawdę? Czy mnogość bodźców nie czyni nas bardziej samotnymi, anonimowymi, pozostawionymi samym sobie? O tym dyskutowali uczestnicy spotkania.

 

Więcej o spotkaniu w Strefie Stypendysty.

Opublikowano 01.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.