Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

O samotności z Janem Pawłem II

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Laboratorium głębi” stypendyści zastanawiali się nad sensem samotności i szukali odpowiedzi na pytania dotyczące samotności współczesnego człowieka.


 

Jan Paweł II twierdził, że żyjemy w czasach duchowego chaosu, zagubienia i zamętu. Wielość rzeczy, opcji, działań oraz liczba mijających nas ludzi dają często poczucie dużego zagęszczenia, wydaje nam się, że nie jesteśmy sami. Ale czy tak jest naprawdę? Czy mnogość bodźców nie czyni nas bardziej samotnymi, anonimowymi, pozostawionymi samym sobie? O tym dyskutowali uczestnicy spotkania.

 

Więcej o spotkaniu w Strefie Stypendysty.

Opublikowano 01.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.