Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

O samotności z Janem Pawłem II

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Laboratorium głębi” stypendyści zastanawiali się nad sensem samotności i szukali odpowiedzi na pytania dotyczące samotności współczesnego człowieka.


 

Jan Paweł II twierdził, że żyjemy w czasach duchowego chaosu, zagubienia i zamętu. Wielość rzeczy, opcji, działań oraz liczba mijających nas ludzi dają często poczucie dużego zagęszczenia, wydaje nam się, że nie jesteśmy sami. Ale czy tak jest naprawdę? Czy mnogość bodźców nie czyni nas bardziej samotnymi, anonimowymi, pozostawionymi samym sobie? O tym dyskutowali uczestnicy spotkania.

 

Więcej o spotkaniu w Strefie Stypendysty.

Opublikowano 01.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.