Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

O mnichu miłosierdzia …

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Samotność, która nie zabija…”. Tym razem na 1Piętrze będziemy gościć Abba Pachomiusza. Ojciec Szymon Hiżycki z Tyńca przybliży nam pustelnika i wyjaśni dlaczego jest to mnich miłosierdzia.


Temat spotkania: Ojciec nasz Pachomiusz wielce miłował braci. O świętym, który był mnichem miłosierdzia.

Święty Pachomiusz poznać miał chrześcijan przez przypadek: gdy jako młody poborowy wraz z towarzyszami przetrzymywany był w zamknięciu bez chleba i wody, jacyś chrześcijanie nakarmili młodych rekrutów tłumacząc im, że tak postępować nakazał im Chrystus. Poruszony ich miłosierdziem Pachomiusz po zwolnieniu z wojska został mnichem; ale palony pragnieniem świadczenia miłosierdzia wkrótce zaczął przyjmować całe zastępy braci tworząc coś, co przypomina dzisiejsze klasztory. Doświadczenie z młodości nie zblakło jednak przez całe jego życie. Miłosierdzie było tą cnotą, która miała ożywiać wszystkich jego braci.

Spotkanie prowadzi o. Szymon Hiżycki OSB (Tyniec).

Na pustynię wyruszamy z 1Piętra w piątek (23.05) o godz.18.30 .

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie 1Piętra: http://www.1pietro.pl/

Opublikowano 22.05.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.