Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Nominacja do Fryderyka 2020

Płyta „Śpiewajmy! Młodzi – Młodym” została nominowana do Fryderyka 2020 w kategorii „Album Roku – Muzyka Współczesna”! Na płycie znalazł się utwór Jana Krutula, dyrygenta Chóru Centrum Jana Pawła II, „Let Your Singing Transcend the Borders” do słów Jana Pawła II!

Płyta „Śpiewajmy! Młodzi – Młodym” to efekt projektu Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, do którego zostało zaproszonych 12 młodych polskich kompozytorów, którzy napisali utwory inspirowane zagadnieniem wspólnego śpiewu. Wśród osób znalazły się między innymi dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II oraz laureaci konkursu kompozytorskiego – organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II – Katarzyna Danel, Aleksandra Chmielewska, Michał Malec, Jakub Szafrański). Utwór Jana Krutula „Let Your Singing Transcend the Borders” został skomponowany do fragmentów przemówień papieskich. Płyta idealnie wpisuje się w jubileusz setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Nagroda Muzyczna „Fryderyk” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień muzycznych przyznawanych w Polsce od 1995 roku. W skład jury – Akademii Fonograficznej – wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej i to oni decydują o laureatach konkursu.

Tegorocznych zwycięzców poznamy już w marcu 2020 roku podczas Fryderyk Festiwal 2020.


Śpiewajmy! Młodzi – młodym, 2019
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy pod dyr. Agnieszki Franków- Żelazny
Kompozytor: Łukasz Farcinkiewicz, Marek Raczyński, Anna Rocławska-Musiałczyk, Szymon Godziemba- Trytek, Zuzanna Falkowska, Michał Ziółkowski, Sebastian Szymański, Aleksandra Chmielewska, Michał Malec, Łukasz Urbaniak, Jan Krutul, Katarzyna Danel
Wykonawcy: Polski Narodowy Chór Młodzieżowy pod dyr. Agnieszki Franków- Żelazny
Reżyser dźwięku: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Wydawca: Narodowe Forum Muzyki /CD Accord

Opublikowano 30.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.