Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Noc Muzeów – Urodziny Karola

Jak co roku zapraszamy do Centrum Myśli Jana Pawła II na Noc Muzeów, która dla nas jest także okazją do świętowania urodzin naszego patrona. W tym roku skupimy się na ciele. 

Zdaniem wielu specjalistów zajmujących się nauczaniem św. Jana Pawła II, jego teologia ciała to „bomba z opóźnionym zapłonem”. Zaintrygowało nas to stwierdzenie i dlatego postanowiliśmy zaprosić Państwa do bliższego przyjrzenia się temu, co kryje pod pojęciem „teologii ciała”:

 

 

 

✦18:30 ✦
„CZY SEKS CIĘ WYZWOLI” – warsztaty Magdy Siemion (Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II), pomysłodawczyni i autorki specjalnego programu upowszechniającego teologię ciała Jana Pawła II. Podczas warsztatów poszukamy odpowiedzi na pytania: 
– czym jest ciało?
– po co nam ono i do czego służy?
– dlaczego jesteśmy stworzeni jako kobieta i mężczyzna? 
– po co małżeństwo i dlaczego jedno jedyne i aż do śmierci?
– czy dziś w ogóle można patrzeć na relację kobiety i mężczyzny przez pryzmat nauczania Jana Pawła II i jego teologię ciała? 

✦ 20:00 ✦
WARSZTATY TANGA ARGENTYŃSKIEGO – warsztaty poprowadzą Magda Skawińska i Michał Wójcik ze szkoły tanga El Abrazo. Magda i Michał przybliżą nam idee tanga, a także nauczą nas podstawowych kroków tego tańca.

✦ 21:45 ✦
TORT URODZINOWY – poczęstunek

✦ 22:00 – 23:00 ✦
KINO URODZINOWE – w ramach naszej urodzinowej nocy muzeów zapraszamy do obejrzenia dwoch filmów poświęconych Karolowi Wojtyle/św. Janowi Pawłowi:
✧ „Śladami Wujka”
✧ „Apartament”

UWAGA NA WARSZTATY WSTĘP JEST WOLNY PO UPRZEDNIM ZAREJESTROWANIU: 
http://bit.ly/NocMuzeów_UrodzinyKarola

Wszytskich gorąco zapraszamy!

Opublikowano 12.05.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.