Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Noc Muzeów – Urodziny Karola

Jak co roku zapraszamy do Centrum Myśli Jana Pawła II na Noc Muzeów, która dla nas jest także okazją do świętowania urodzin naszego patrona. W tym roku skupimy się na ciele. 

Zdaniem wielu specjalistów zajmujących się nauczaniem św. Jana Pawła II, jego teologia ciała to „bomba z opóźnionym zapłonem”. Zaintrygowało nas to stwierdzenie i dlatego postanowiliśmy zaprosić Państwa do bliższego przyjrzenia się temu, co kryje pod pojęciem „teologii ciała”:

 

 

 

✦18:30 ✦
„CZY SEKS CIĘ WYZWOLI” – warsztaty Magdy Siemion (Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II), pomysłodawczyni i autorki specjalnego programu upowszechniającego teologię ciała Jana Pawła II. Podczas warsztatów poszukamy odpowiedzi na pytania: 
– czym jest ciało?
– po co nam ono i do czego służy?
– dlaczego jesteśmy stworzeni jako kobieta i mężczyzna? 
– po co małżeństwo i dlaczego jedno jedyne i aż do śmierci?
– czy dziś w ogóle można patrzeć na relację kobiety i mężczyzny przez pryzmat nauczania Jana Pawła II i jego teologię ciała? 

✦ 20:00 ✦
WARSZTATY TANGA ARGENTYŃSKIEGO – warsztaty poprowadzą Magda Skawińska i Michał Wójcik ze szkoły tanga El Abrazo. Magda i Michał przybliżą nam idee tanga, a także nauczą nas podstawowych kroków tego tańca.

✦ 21:45 ✦
TORT URODZINOWY – poczęstunek

✦ 22:00 – 23:00 ✦
KINO URODZINOWE – w ramach naszej urodzinowej nocy muzeów zapraszamy do obejrzenia dwoch filmów poświęconych Karolowi Wojtyle/św. Janowi Pawłowi:
✧ „Śladami Wujka”
✧ „Apartament”

UWAGA NA WARSZTATY WSTĘP JEST WOLNY PO UPRZEDNIM ZAREJESTROWANIU: 
http://bit.ly/NocMuzeów_UrodzinyKarola

Wszytskich gorąco zapraszamy!

Opublikowano 12.05.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.
Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.