Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Noc Muzeów, czyli urodziny Karola Wojtyły

Czas Nocy Muzeów, to dla nas przede wszystkim urodziny Karola Wojtyły, naszego patrona. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tego radosnego wydarzenia.

Jest już tradycją, że każdego roku towarzyszy nam inna konwencja urodzin. W zeszłym roku świętowaliśmy na ludowo, w tym natomiast będziemy świętować tak jak turyści na beskidzkich szlakach.

W tym dniu 1Piętro – miejsce spotkania Centrum Myśli Jana Pawła II – zamieni się w górskie schronisko.
Wszyscy, którzy będę tego wieczoru z nami na 1Piętrze będą mogli;

• 19.00-20.00 – obejrzeć film „Śladami Wujka”

• 20.00-21.00 – wziąć udział w spotkaniu „Duchowy wymiar drogi” i posłuchać o mistyce wędrowania i duszpasterstwie turystycznym. Rozmowę z księdzem Sergiuszem Dębeckim, duszpasterzem ze św.Anny, poprowadzi Agnieszka Lampke

• 21.00-21.40 – wziąć udział w warsztatach „Jak nie zgubić się w górach?” i poznać podstawy orientacji w terenie. Warsztaty poprowadzi Krzysztof Lisak, przewodnik beskidzki.

• 21.40-23.00 – wspólnie pośpiewać beskidzkie piosenki ze szlaku. Grać nam będzie Tomasz Romanowski i Szymon Pulcyn oraz Tosia

UWAGA! Główną atrakcją jest występ Tomka Romanowskiego, który poprowadzi śpiewanki. Wieść gminna niesie, że pomoże mu w tym znany bębniarz
i miłośnik gór Szymon Pulcyn oraz harcmistrzyni Tosia. Słyszałem też, że ma wpaść nasz znany podróżnik Oskar.

Będziemy przebrani w sztruksy i flanelowe koszule ;)
Będzie też kakao i szarlotka…

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Opublikowano 13.05.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.