Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wydarzenia naukowe

Premiera książki „Jan Paweł II – miara wielkości człowieka”

W październiku 2020 roku w serii „Jubileusze” Narodowego Centrum Kultury, we współpracy wydawniczej z Centrum Myśli Jana Pawła II, zostanie opublikowana książka „Jan Paweł II – miara wielkości człowieka”. W skład opracowania wejdzie kilkanaście artykułów, które przybliżą wielowymiarowość życia Karola Wojtyły i jego rozległe zainteresowania intelektualne oraz nakreślą oryginalność nauczania Jana Pawła II w odniesieniu do najważniejszych problemów i wyzwań współczesności, często przy pomocy wyrazistych przykładów. Publikację charakteryzuje podejście problemowe, dzięki któremu czytelnik będzie miał szansę prześledzić jak na przestrzeni lat kształtowała się myśl Karola Wojtyły w kolejnych rolach: jako twórcy idei, głowy Kościoła katolickiego, przywódcy i dyplomaty, człowieka kultury i papieża dialogu.

Fabryka Myśli Jana Pawła II

Cykl rozmów poświęconych myśli Jana Pawła II i jej oddziaływaniu w płaszczyźnie społecznej i kulturowej. Idei spotkań ma przyświecać niezwykły charakter i atmosfera spotkań naukowców w Castel Gandolfo, dokąd z inicjatywy papieża przybywali najwybitniejsi intelektualiści Europy i świata, aby dyskutować o aktualnych i nadchodzących problemach, których kontury wtedy zaledwie dostrzegali.

Zaproszeni do audycji naukowcy i intelektualiści będą zastanawiać się nad aktualnością intelektualnego dorobku Jana Pawła II i odnosić go do palących problemów nowoczesności jak: kwestia feministyczna, obecność religii w życiu społecznym, nierówności społeczne, ekologia oraz edukacja i wychowanie. Program 2 Polskiego Radia, każdy czwarty piątek miesiąca, godz. 15.00

Podcasty można wysłuchać na stronie Polskiego Radia.

Opublikowano 18.02.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.