Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Naucz nas być wolnymi

1 kwietnia – w ramach inauguracji swojej działalności – Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało konferencję naukową pt. „Naucz nas być wolnymi”. W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wzięło udział około 350 osób, w tym m.in. 150 uczniów i studentów otrzymujących stypendia im. Jana Pawła II.


Prelekcje wygłosili:

  • ks. prof. Waldemar Chrostowski „Wolność i odpowiedzialność – wyzwania Westerplatte”
  • prof. Jacek Salij OP „Warszawo, chroń pamięć swoich męczenników!”
  • prof. Wojciech Chudy „Imię, czy imiona miłości”
  • dr hab. Krzysztof Koseła „Młodzi o Papieżu”
  • Maciej Zięba OP „Epoka Jana Pawła II” 

Na zakończenie prof. Teresa Malecka, prof. Janusz Rieger oraz prof. Andrzej Zieliński, członkowie duszpasterstwa ks. Karola Wojtyły podzielili się z zebranymi swoimi wspomnieniami związanymi ze „Środowiskiem”.

Konferencja zorganizowana została pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. Jej otwarcia dokonali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski oraz Prezydent m.st. Warszawy Mirosław Kochalski.

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.