Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Naucz nas być wolnymi

1 kwietnia – w ramach inauguracji swojej działalności – Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało konferencję naukową pt. „Naucz nas być wolnymi”. W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wzięło udział około 350 osób, w tym m.in. 150 uczniów i studentów otrzymujących stypendia im. Jana Pawła II.


Prelekcje wygłosili:

  • ks. prof. Waldemar Chrostowski „Wolność i odpowiedzialność – wyzwania Westerplatte”
  • prof. Jacek Salij OP „Warszawo, chroń pamięć swoich męczenników!”
  • prof. Wojciech Chudy „Imię, czy imiona miłości”
  • dr hab. Krzysztof Koseła „Młodzi o Papieżu”
  • Maciej Zięba OP „Epoka Jana Pawła II” 

Na zakończenie prof. Teresa Malecka, prof. Janusz Rieger oraz prof. Andrzej Zieliński, członkowie duszpasterstwa ks. Karola Wojtyły podzielili się z zebranymi swoimi wspomnieniami związanymi ze „Środowiskiem”.

Konferencja zorganizowana została pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. Jej otwarcia dokonali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski oraz Prezydent m.st. Warszawy Mirosław Kochalski.

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.