„Karol Wojtyła. Narodziny” – wystawa

Zorganizuj wystawę na 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły!

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II), zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej wystawy przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa będzie udostępniana w postaci plików do druku do wykorzystania przez instytucje kultury, szkoły i parafie. Już dziś zachęcamy do skontaktowania się z nami i uzyskania szczegółów odnośnie naszej propozycji uczczenia setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Instytucje i osoby zainteresowane otrzymaniem plików wystawy „do druku” mogą skontaktować się z nami pod adresem narodzinyJP2@centrumjp2.pl lub

wypełniając formularz kontaktowy.

Dzięki temu będziemy mogli uwzględnić Państwa sugestie w procesie produkcji wystawy.

Wystawa biograficzna „Karol Wojtyła. Narodziny” zabierze nas w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczyć będzie w narodzinach małego Lolka, towarzyszyć będzie Karolowi w czasie studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, z bliska zaobserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Millenium Chrztu Polski, wybierze się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Potem powita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyjrzy się jego działalności w czasie pontyfikatu i będzie towarzyszyć Janowi Pawłowi II w chorobie i ostatnich chwilach.

Motywem przewodnim wystawy są narodziny – rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również „rodzenie się” do nowej roli – kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Każda plansza zawiera kilka zdjęć pokazujących Karola Wojtyłę w różnych okresach życia – od 1920 do 2005 roku.

W wystawie wykorzystane zostaną zbiory Centrum Myśli Jan Pawła II oraz materiały innych instytucji i organizacji, w tym również niepublikowane do tej pory fotografie na licencji umożliwiającej powielanie i drukowanie. Ekspozycję kierujemy do wszystkich zainteresowanych postacią Karola Wojtyły – Jana Pawła II, jego życiem i historią Polski.

Wystawa przygotowywana jest w formule „ready-to-print”. Materiał, którego poglądowe pliki będzie można obejrzeć online, dostarczymy organizatorom w formie pliku cyfrowego w wysokiej rozdzielczości wraz z instrukcją drukowania i instalacji. Każdy z organizatorów będzie mógł sam podjąć decyzję o rodzaju ekspozycji, zaś udostępnienie plików umożliwi łatwą, szybką i niedrogą produkcję wystawy w lokalnej drukarni. Wystawa będzie odpowiednia do prezentowania w szkołach, kościołach, uniwersytetach, bibliotekach i domach kultury w całej Polsce.

Pliki produkcyjne dostępne będą w następujących rozmiarach: 10 plansz w formacie B1 (70 cm x 100 cm) lub 10 plansz w formacie A3 (29,7 cm x 42 cm).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej propozycji.


 

Dodano: