Najlepsi stypendyści – szkoła ponadgimnazjalna

Katarzyna -Laureatka konkursu chemicznego i matematycznego,

finalistka konkursu biblijnego. Jej pasją jest chemia, uczęszcza na weekendowe warsztaty chemiczne  i wyjeżdża na obozy szkoleniowe. Uwielbia muzykę, taniec i śpiew – śpiewa w scholi, gra na gitarze. Udziela się w sporcie, gra w  siatkówkę i koszykówkę. Marzy o nauce gry na skrzypcach. Jeszcze nie wie kim zostanie w przyszłości ale będzie to oczywiście coś związanego z chemią.

 

 

 

 

Nicola – Aktorka „Teatru Poszukującego”, w wolnym czasie uczęszcza na indywidualne lekcje śpiewu, gra na gitarze, angażuje się szkolny wolontariat. Interesuje się muzyką i tańcem, a za swój największy sukces uważa fakt, że mogła przewodniczyć jury na XIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY KORCZAK 2009.

 

 

 

 

 

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji PoKolędzie JP2. Kolędnicy odwiedzą między innymi hospicja, areszty, szpitale i domy dziecka dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Szósta edycja akcji rusza zaraz po Świętach, ale już teraz można zgłaszać się do udziału – zarówno jako grupa kolędników lub jako instytucja, która chce przyjąć zespół muzyczny.

W poprzedniej edycji akcji uczestniczyło ponad 1800 osób – kolędników, których było ok. 500 oraz ponad 1300 pacjentów, pensjonariuszy, wychowanków, penitencjariuszy – wszystkich tych, którzy na co dzień przebywają w miejscach, gdzie docierają kolędnicy PoKolędzia JP2. Akcja objęła całą Polskę i taki jest też cel zbliżającej się, szóstej edycji – by włączyć w nią zespoły i instytucje z całego kraju.

Koncerty kolęd będą odbywać się przez cały styczeń 2018 roku. Do udziału zaproszone są zespoły: od profesjonalnych chórów, poprzez schole przy parafiach, po muzykujące grupy przyjaciół i amatorów z całej Polski. Chęć włączenia się do akcji można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: pokoledziejp2.pl. Zwieńczeniem szóstej edycji Pokolędzia JP2 będzie uroczysty finał akcji 1 lutego 2019.Kamil – Interesuje się chemią, bierze udział w olimpiadzie. Uczęszcza do laboratorium chemicznego Instytutu Chemii Fizycznej PAN, gdzie zajmuje się otrzymywaniem różnych związków np. tych które będą stosowane w terapii nowotworowej oraz  w przemyśle elektronicznym(będą tworzyć bardzo wydajnie świecące ekrany). Swoją przyszłość wiąże z samolotami. Twierdzi, że od pierwszego lotu szybowcem wiedział już na pewno, że chce zostać pilotem. Marzy o studiach na Politechnice Rzeszowskiej, by potem latać w liniach lotniczych, najchętniej na trasach transatlantyckich.

 

 

 

 

              „przyszły lotnik”                       „aktorka i wokalistka”                          „chemiczka”

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji PoKolędzie JP2. Kolędnicy odwiedzą między innymi hospicja, areszty, szpitale i domy dziecka dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Szósta edycja akcji rusza zaraz po Świętach, ale już teraz można zgłaszać się do udziału – zarówno jako grupa kolędników lub jako instytucja, która chce przyjąć zespół muzyczny.

Akcją PoKolędzie JP2 staramy się przywracać piękną polską tradycję kolędowania w okresie między Bożym Narodzeniem a 2 lutego. W czasach, gdy piosenki świąteczne wybrzmiewają w galeriach handlowych już na początku listopada my, poprzez naszą akcję, przypominamy, że kolędy to nie komercja, ale piękna muzyczna tradycja. Taka, która łączy pokolenia i która pozwala na budowanie wspólnoty – mówi Jan Krutul, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II – inicjatora PoKolędzia JP2.

W poprzedniej edycji akcji uczestniczyło ponad 1800 osób – kolędników, których było ok. 500 oraz ponad 1300 pacjentów, pensjonariuszy, wychowanków, penitencjariuszy – wszystkich tych, którzy na co dzień przebywają w miejscach, gdzie docierają kolędnicy PoKolędzia JP2. Akcja objęła całą Polskę i taki jest też cel zbliżającej się, szóstej edycji – by włączyć w nią zespoły i instytucje z całego kraju. Chcemy „zalać” Polskę kolędą niosącą radość i nadzieję ludziom, którzy nie mogą być podczas Świąt w domu z rodzinami. Każde takie spotkanie kolędowe to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Kolędy śpiewamy wspólnie, bo znamy je wszyscy – bez względu na wiek czy umiejętności wokalne. To tworzy więź i wspólnotę. Podczas kolędowania wszyscy stajemy się rodziną – dodaje Jan Krutul.

Udział w projekcie to okazja, by otworzyć się na drugiego człowieka. Poprzez śpiew wychodzimy poza siebie i robimy coś razem. Cieszę się i jestem dumny, że akcję, którą kilka lat temu zainicjował Chór Centrum Myśli Jana Pawła II, z otwartymi sercami przyjmuje coraz więcej ludzi i instytucji – mówi Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. Oprócz radości ze wspólnego przebywania i muzykowania PoKolędzie JP2 niesie w sobie przesłanie miłości i o niej właśnie opowiada. Zainspirowani słowami Jana Pawła II[1], chcemy, aby miłość dotarła do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują, a zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych. Gorąco zachęcam do udziału w kolejnej edycji PoKolędzia JP2 – dodaje Michał Senk.

Koncerty kolęd będą odbywać się przez cały styczeń 2019 roku. Do udziału zaproszone są zespoły: od profesjonalnych chórów, poprzez schole przy parafiach, po muzykujące grupy przyjaciół i amatorów z całej Polski. Chęć włączenia się do akcji można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: pokoledziejp2.pl

Kolędnicy zostaną wyposażeni w pakiet materiałów, w tym śpiewniki, plakaty oraz materiały promocyjne.

Zwieńczeniem szóstej edycji Pokolędzia JP2 będzie uroczysty finał akcji 1 lutego 2019.

[1] Jan Paweł II, List do dzieci „Tra pochi giorno”, Watykan, 13 grudnia 1994: Człowiek nie może żyć bez miłości. Jest wezwany do miłości Boga i bliźniego, ale żeby prawdziwie miłować, potrzebna jest mu ta pewność, że Bóg go miłuje. Bóg was miłuje, drogie dzieci! Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat. Niech ta miłość dotrze do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują: zwłaszcza do cierpiących i  zapomnianych. Czyż może być większa radość niż ta, którą wnosi miłość? Czy może być większa radość niż ta, którą Ty, Panie Jezu, wnosisz w dzień Bożego Narodzenia w ludzkie serca?”.

 

Dodano: