Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Nagroda dla filmu ukazującego wartości ważne dla Jana Pawła II

W dniach 20-24 listopada w warszawskiej Kinotece odbywał się Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Centrum Myśli Jana Pawła II było fundatorem nagrody dla filmu ukazującego wartości ważne dla Jana Pawła II. Wyróżnienie trafiło do Adeli Kaczmarek, reżyserki filmu „Janka”.

Uzasadnienie przyznania nagrody ufundowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II:

Dokument „Janka” to portret kobiety silnej i głęboko przekonanej o potrzebie pomocy innym, wychodzenia do innych – łączenia, a nie dzielenia. Inspirujący i przynaglający obraz przeniknięty „wiarą”, która jest owocna, bo motywuje do działania, przekraczania swoich ograniczeń i wychodzenia ze strefy komfortu.

Lista laureatów 6. Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”:

  • Nagroda Główna „Kina z duszą” – Federica di Giacomo za film „Uwolnij mnie”;
  • Nagroda dla filmu ukazującego wartości ważne dla Jana Pawła II (ufundowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie) – Adela Kaczmarek za film „Janka”;
  • Nagroda Jury (ufundowaną przez Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti) – otrzymała Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, za film „Niebo bez gwiazd”;
  • Nagroda Dyrektora Festiwalu – Jerzy Szkarmruk  za film „Złączyć się z Narodem”;
  • Wyróżnienia Specjalne: Adriana F. Castellanos za film “Dos islas” oraz Kinga Dębska za film „Tu się żyje”.

Podczas festiwalowych projekcji widzowie mogli obejrzeć 28 wyjątkowych polskich i zagranicznych dokumentów, spośród prawie 80 zgłoszonych w tym roku.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Areopag XXI, a współorganizatorami Narodowe Centrum Kultury oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Partnerami festiwalu są: PKN Orlen, Instytut Polonika, Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti i Polpharma. Patroni medialni to: Program 1 Polskiego Radia, dziennik Rzeczpospolita, Gość Niedzielny, TVP Kultura, Tygodnik TVP, Polska Agencja Prasowa i Katolicka Agencja Informacyjna.

Opublikowano 26.11.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.