Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Nabór do Chóru

 

 
Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę, którą jest powołanie artystyczne (…), odkrywa zarazem pewną powinność: nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać, ażeby nim służyć bliźniemu i całej ludzkości.

Jan Paweł II
List do artystów


Wszystkich chętnych do śpiewania w Chórze Centrum Myśli Jana Pawła II
serdecznie zapraszamy na przesłuchania, które odbywają się w siedzibie Centrum (ul. Foksal 11). Przesłuchania rozpoczęły się 17 października 2007 roku, a zakończą się 17 listopada.
Obecnie poszukujemy głównie głosów męskich!

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy: chor@centrumjp2.pl
bądź telefoniczny (tel. 515 069 488)

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór powstał spontanicznie, z potrzeby serca, w dzień po śmierci Papieża. Kiedy 3 kwietnia 2005 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie miała odbyć się Msza święta w intencji Ojca Świętego, młodzi ludzie, wysyłając smsy, stworzyli grupę, która swoje najgłębsze uczucia wobec towarzyszącego im przez całe życie Papieża-Polaka zapragnęła wyrazić śpiewem. Moc tego przeżycia była tak wielka, że stało się ono początkiem dalszych spotkań – w 2005 roku chór zaśpiewał m.in. na Czuwaniu Młodych w wigilię Zesłania Ducha Świętego na placu Piłsudskiego i Czuwaniu Młodzieży Akademickiej w kościele św. Anny w Warszawie. Rok od pierwszego spotkania chór, wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego, odpowiedzialny był za oprawę muzyczną narodowej Mszy świętej podczas obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Chór z radością przyjął też zaproszenie do udziału w Wielkiej Mszy Warszawy celebrowanej przez Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski.

Przełomem w działalności chóru była propozycja, jaką złożyło zespołowi nowo powstałe Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie – przy nim chór działa obecnie, pod nazwą: Chór Centrum Myśli Jana Pawła II, a stypendyści, którymi opiekuje się Centrum, zasilili szeregi chórzystów.

Obecnie Chór liczy ok. 60 osób. Dyrygentem chóru, od początku jego działalności, jest Zofia Sokołowska.

Opublikowano 25.10.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.