Na szlakach Wojtyły

Rankiem w niedzielę 21 sierpnia grupa warszawskich studentów, prowadzona przez Przewodników Beskidzkich, wyruszyła z Miejsca Piastowego, aby wśród beskidzkich wzgórz zgłębiać myśl Jana Pawła II.


 

Wędrówka po papieskich szlakach rozpoczęła się od spotkania z dr Wandą Półtawską – przyjaciółką Karola Wojtyły, jego towarzyszką podczas górskich wędrówek, autorką Beskidzkich rekolekcji. Pani doktor dzieliła się swoimi wspomnieniami związanymi z Wojtyłą i zachęcała młodych ludzi do oparcia swojego życia na nauczaniu Jana Pawła II o osobie ludzkiej. Był też czas na pytania i dyskusję o miłości, powołaniu i właściwym przeżywaniu młodości.

Przed naszymi studentami stoi ambitne zadanie. Szkoła jest bowiem obozem wędrownym, w którym noclegi przewidziano w stodołach i chatkach studenckich. Oprócz wysiłku intelektualnego (uczestnicy wzięli ze sobą plik tekstów do studiowania) uczestników czeka dość wymagająca marszruta z plecakami przez Beskidy. Na trasie wyprawy znalazło się m.in.; przejście przez przełom Wisłoka – jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Beskidach, odwiedzenie ukochanego przez Papieża „beskidzkiego przedsionka raju”, odnalezienie „drzewa pięcioramiennego”, miejsca, gdzie Wojtyła wraz z podopiecznymi został aresztowany przez WOP.

 

W wyjeździe, który trwa 6 dni,  bierze udział 30 osób.

 

Dodano: