Muzykowanie w Caritasie

To nie był tradycyjny koncert. To było wspólne radosne muzykowanie! W niedzielę 27 czerwca grupa stypendystek z Inkubatora Miłosierdzia, zaopatrzona w instrumenty i śpiewniki, wkroczyła do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritasu Archidiecezji Warszawskiej.

 

 

Nie było żadnej okazji. Ale czy trzeba szukać okazji, by wspólnie spędzić czas? Stypendystkom z Inkubatora Miłosierdzia po prostu przyszło do głowy, by zrobić coś dobrego. A że znają się na graniu i śpiewaniu, postanowiły zorganizować koncert dla podopiecznych Caritasu. Choć wymagało to nie lada zabiegów organizacyjnych, zdobyły instrumenty, wydrukowały śpiewniki z popularnymi piosenkami i wczesnym popołudniem stawiły się w miejscu występu.

 
Spotkanie rozpoczęło pięć utworów na skrzypce z akompaniamentem fortepianu, a potem nastąpiła część wokalna. Rozśpiewała się (a nawet nieco roztańczyła) cała sala. Ale by nie pominąć tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli wstać, a bardzo chcieli posłuchać naszych artystek, dziewczęta przemaszerowały muzycznym korowodem przez kolejne pokoje. Koniec końców, muzykowanie zakończyło się dopiero wieczorem.
 
Oby więcej takich spontanicznych pomysłów. Stypendyści, do dzieła!
Dodano: