Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Muzykowanie w Caritasie

To nie był tradycyjny koncert. To było wspólne radosne muzykowanie! W niedzielę 27 czerwca grupa stypendystek z Inkubatora Miłosierdzia, zaopatrzona w instrumenty i śpiewniki, wkroczyła do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritasu Archidiecezji Warszawskiej.

 

 

Nie było żadnej okazji. Ale czy trzeba szukać okazji, by wspólnie spędzić czas? Stypendystkom z Inkubatora Miłosierdzia po prostu przyszło do głowy, by zrobić coś dobrego. A że znają się na graniu i śpiewaniu, postanowiły zorganizować koncert dla podopiecznych Caritasu. Choć wymagało to nie lada zabiegów organizacyjnych, zdobyły instrumenty, wydrukowały śpiewniki z popularnymi piosenkami i wczesnym popołudniem stawiły się w miejscu występu.

 
Spotkanie rozpoczęło pięć utworów na skrzypce z akompaniamentem fortepianu, a potem nastąpiła część wokalna. Rozśpiewała się (a nawet nieco roztańczyła) cała sala. Ale by nie pominąć tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli wstać, a bardzo chcieli posłuchać naszych artystek, dziewczęta przemaszerowały muzycznym korowodem przez kolejne pokoje. Koniec końców, muzykowanie zakończyło się dopiero wieczorem.
 
Oby więcej takich spontanicznych pomysłów. Stypendyści, do dzieła!

Opublikowano 09.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.