Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Muzykowanie w Caritasie

To nie był tradycyjny koncert. To było wspólne radosne muzykowanie! W niedzielę 27 czerwca grupa stypendystek z Inkubatora Miłosierdzia, zaopatrzona w instrumenty i śpiewniki, wkroczyła do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritasu Archidiecezji Warszawskiej.

 

 

Nie było żadnej okazji. Ale czy trzeba szukać okazji, by wspólnie spędzić czas? Stypendystkom z Inkubatora Miłosierdzia po prostu przyszło do głowy, by zrobić coś dobrego. A że znają się na graniu i śpiewaniu, postanowiły zorganizować koncert dla podopiecznych Caritasu. Choć wymagało to nie lada zabiegów organizacyjnych, zdobyły instrumenty, wydrukowały śpiewniki z popularnymi piosenkami i wczesnym popołudniem stawiły się w miejscu występu.

 
Spotkanie rozpoczęło pięć utworów na skrzypce z akompaniamentem fortepianu, a potem nastąpiła część wokalna. Rozśpiewała się (a nawet nieco roztańczyła) cała sala. Ale by nie pominąć tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli wstać, a bardzo chcieli posłuchać naszych artystek, dziewczęta przemaszerowały muzycznym korowodem przez kolejne pokoje. Koniec końców, muzykowanie zakończyło się dopiero wieczorem.
 
Oby więcej takich spontanicznych pomysłów. Stypendyści, do dzieła!

Opublikowano 09.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.