Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUNDIAL z JP2 – część 8.

Papież uwielbiał pilkę nożną. Widział w niej misję, jaką może spełniać w świecie, w relacjach międzyludzkich.  Być może dlatego tak często spotykał się z przedstawicielami różnych klubów i piłkarzami. Każdy z nich, jak wspominał Jerzy Dudek, miał wówczas wrażenie, że jego praca, jego osoba jest dla Papieża bardzo ważna…


 

Liverpool miał bardzo wyjątkowego kibica – papieża Jana Pawła II – informuje strona internetowa angielskiego klubu. Dudek opowiadał Anglikom o krótkiej wizycie w Watykanie.

„Rozmawiałem z kilkoma osobami, które są blisko Papieża, i mówili mi, że on zawsze ogląda mecze Liverpoolu i myśli o mnie, kiedy gramy. Byłem bardzo zaskoczony. On wiedział wszystko o piłce, o mnie i o Liverpoolu” – mówi Dudek.

 

Zaznacza: Często odwołuję się do osoby naszego Papieża. Dla Holendrów z kolei jest On osobą, tak naprawdę nieznaną. Moi holenderscy koledzy z drużyny niewiele o Nim wiedzą. Chociaż działacze Feyenoordu chcieli kiedyś zorganizować specjalnie dla mnie spotkanie z Ojcem Świętym. Początkowo byłem tym pomysłem zachwycony, ale nigdy nie spotkałem Papieża osobiście. Kiedy bowiem dowiedziałem się, że miały przy tym być kamery, mikrofony, dziennikarze, zrezygnowałem. Ja chciałem się spotkać z Papieżem, a nie z mediami”.

 

 

 fot. pochodzi z www.wisla.unblog.fr/2009/09/25/retour-de-dudek/

 

 

Papież do przedstawicieli Włoskiego Ośrodka Sportu powiedział:W naszych czasach wydaje się, że sport jako system jest niekiedy uwarunkowany przez logikę zysku, widowiska, dopingu, bezwzględnej rywalizacji i przemocy. Wy zaś macie za zadanie głosić humanizującą moc Ewangelii w odniesieniu do sportu i dawać temu świadectwo; sport, jeśli uprawiany jest zgodnie z perspektywą chrześcijańską, staje się «zalążkiem» głębokich relacji międzyludzkich i sprzyja budowaniu świata bardziej pogodnego i solidarnego. (Rzym, 26 VI 2004)

 

 

 

źródło:

– www.pilka.pl

– www.opoka.org.pl

Opublikowano 28.06.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.