Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUNDIAL z JP2 – część 5.

Jan Paweł II, kochając rozgrywki piłkarskie, starał się zawsze znaleźć sposób na śledzenie wydarzeń sportowych. Podczas audiencji z piłkarzami podkreślał, jak ważny jest sport w życiu każdego człowieka, zwłaszcza młodego. Chciał, aby i inni duszpasterze Kościoła przekazywali młodym pokoleniom przesłanie, które niesie ze sobą ten swego rodzaju znak czasu – sport.

 
Papież niejednokrotnie podkreślał, że Kościół uważa sport za narzędzie wychowania, kiedy szerzy ideały ludzkie i duchowe, kiedy wyrabia w młodzieży lojalność, wytrwałość, przyjaźń, solidarność i pokój. „Przezwyciężając różnicekulturowe i ideologiczne, sport stanowi doskonałą okazję do dialogu i porozumienia między narodami na rzecz budowy upragnionej cywilizacji miłości" mówił w czasie mszy św., którą odprawił dla wszystkich sportowców świata na stadionie olimpijskim w Rzymie (29.10.2000). 
 
Kościół rozumie dzisiaj potrzebę propagowania kultury sportu. W związku z mistrzostwami w piłce nożnej w RPA, tamtejszy Episkopat stworzył nawet specjalną stronę poświęconą tematyce rozgrywek: www.churchontheball.com
 
Można na niej znaleźć podstawowe informacje o mistrzostwach, obejrzeć kilka filmików piłkarskich, zdjęć.
Na przykład kard. Wilfrid Napier, zwiedzając jeden ze stadionów, opowiada o tym, co jest wyjątkowego w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Co jest wyjątkowego w Mundialu? To rywalizacja pomiędzy krajami świata, której zwieńczeniem jest wielki mecz: 22 młodych mężczyzn na murawie walczy, żeby udowodnić, kto ma lepsze umiejętności oraz więcej szczęścia.
Kardynał podbija piłkę i śmiejąc się, mówi „Nie ma mowy, żebym zrobił to jak Ronaldo!”.
 
 
 
 
Źródło: www.ekai.pl

Opublikowano 28.06.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.