Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUNDIAL z JP2 – część 3.

 

Dziś zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie piłkarskie z Janem Pawłem II – sportowcem i zawodnikiem. Jak co dzień, podczas Mundialu, przywołujemy jedno wydarzenie ze świata futbolu, w którym uczestniczył Papież. Swoją miłość do piłki nożnej wyrażał on m.in. przez przyjmowanie dziesiątek delegacji organizacji sportowych, klubów, jak również byłych i obecnych zawodników.

 
 
Zresztą Ojciec Święty nie poprzestawał na teorii lub wspomnieniach – o ile mu pozwalał czas, oglądał mecze piłkarskie w telewizji. A gdy było to niemożliwe, wypytywał o wynik szczególnie ważnych spotkań. W 1986 roku dziennikarze zapytali go, czy oglądał mecze mistrzostw świata. „Niestety, tylko trzy minuty, resztę mi opowiedzieli” – odparł.
Ale 12 lipca 1998 roku  udało mu się obejrzeć cały mecz finałowy mistrzostw świata – między Francją a Brazylią. Jak oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej, Joaquín Navarro-Valls, Papież nie kibicował szczególnie żadnej z drużyn, interesowało go całe widowisko, a najbardziej – oczywiście – gra bramkarzy!
Z http://papiez_polak.w.interia.pl/sport.html
 
Pewnego dnia, goszcząc w Sali Klementyńskiej sportowców, Papież zaznaczył: 
„Wasza obecność stanowi dla mnie okazję do przypomnienia o tym, jak ważny jest sport w dzisiejszym społeczeństwie. Kościół uważa aktywność sportową, uprawianą przy pełnym poszanowaniu obowiązujących zasad, za ważny instrument wychowawczy, zwłaszcza dla młodych pokoleń. (17.01.2004)

Opublikowano 28.06.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.