Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUNDIAL z JP2 – część 3.

 

Dziś zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie piłkarskie z Janem Pawłem II – sportowcem i zawodnikiem. Jak co dzień, podczas Mundialu, przywołujemy jedno wydarzenie ze świata futbolu, w którym uczestniczył Papież. Swoją miłość do piłki nożnej wyrażał on m.in. przez przyjmowanie dziesiątek delegacji organizacji sportowych, klubów, jak również byłych i obecnych zawodników.

 
 
Zresztą Ojciec Święty nie poprzestawał na teorii lub wspomnieniach – o ile mu pozwalał czas, oglądał mecze piłkarskie w telewizji. A gdy było to niemożliwe, wypytywał o wynik szczególnie ważnych spotkań. W 1986 roku dziennikarze zapytali go, czy oglądał mecze mistrzostw świata. „Niestety, tylko trzy minuty, resztę mi opowiedzieli” – odparł.
Ale 12 lipca 1998 roku  udało mu się obejrzeć cały mecz finałowy mistrzostw świata – między Francją a Brazylią. Jak oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej, Joaquín Navarro-Valls, Papież nie kibicował szczególnie żadnej z drużyn, interesowało go całe widowisko, a najbardziej – oczywiście – gra bramkarzy!
Z http://papiez_polak.w.interia.pl/sport.html
 
Pewnego dnia, goszcząc w Sali Klementyńskiej sportowców, Papież zaznaczył: 
„Wasza obecność stanowi dla mnie okazję do przypomnienia o tym, jak ważny jest sport w dzisiejszym społeczeństwie. Kościół uważa aktywność sportową, uprawianą przy pełnym poszanowaniu obowiązujących zasad, za ważny instrument wychowawczy, zwłaszcza dla młodych pokoleń. (17.01.2004)

Opublikowano 28.06.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.