Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUNDIAL z JP2 – część 19.

To już prawie koniec, rozgrywki piłkarskie w RPA weszły w fazę finiszu. Można zgodzić się co do jednego – prawie każdy mecz tych mistrzostw był niespodzianką. Zresztą, nadal trudno być pewnym, kto wyjedzie z Mundialu z pucharem. Od wczoraj Hiszpania świętuje, pierwszy raz w historii rozgrywek mundialowych zaszła tak daleko!


 

W 2002 roku Jan Paweł II przyjął w Castel Gandolfo pod Rzymem kierownictwo i graczy klubu Real Madryt.


W swej letniej rezydencji Papież nie unikał ludzi – nawet podczas wakacji nie tracił kontaktu z wiernymi (w każdą niedzielę w swej letniej rezydencji odmawiał razem z wiernymi modlitwę “Anioł Pański”).

 

Piłkarze mieli spotkać się nazajutrz na stadionie olimpijskim ze stołecznym klubem Roma w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. W krótkim przemówieniu do gości Papież podkreślił, że Kościół uważa sport za narzędzie wychowania, kiedy szerzy ideały ludzkie i duchowe, kiedy wyrabia w młodzieży lojalność, wytrwałość, przyjaźń, solidarność i pokój. „Przezwyciężając różnice kulturowe i ideologiczne, sport stanowi doskonałą okazję do dialogu i porozumienia między narodami na rzecz budowy upragnionej cywilizacji miłości” – powiedział Ojciec Święty.
Zwrócił uwagę, że na szlachetny wymiar rywalizacji sportowej rzucają cień interesy materialne, o czym mówił już wcześniej, podczas Jubileuszu Sportowców. Papież powierzył Real Madryt opiece Matki Boskiej Almudena, patronki stolicy Hiszpanii, i udzielił wszystkim apostolskiego błogosławieństwa.

  (for. z www.pukskarol.pl)

 

Wizytą piłkarzy w Castel Gandolfo zachwyceni byli najbardziej oczywiście… jego stali mieszkańcy oraz przebywający tam pielgrzymi. :-)

 

 

Opublikowano 08.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.