Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MUNDIAL z JP2 – część 18.

Nawet obecny Papież, Benedykt XVI, uległ mundialowej gorączce! Przyznał, że będzie trzymał kciuki za reprezentację Niemiec. Według niego futbol jest piękną sprawą, bo łączy ludzi na całym świecie.

 

Benedykt XVI interesuje się piłkarskimi mistrzostwami świata w RPA i zadeklarował, że będzie kibicował swoim rodakom. Jego rodzony brat Georg uważa, że jako zwierzchnik Kościoła Katolickiego w zasadzie powinien być neutralny, ale w sporcie jego serce bije trochę mocniej dla rodzinnego kraju. Już wcześniej trzymał kciuki za niemieckich piłkarzy i cieszył się, gdy otrzymywał wiadomościo ich sukcesach w mistrzostwach świata. "Futbol to zjawisko globalne, które sprawia, że ludzie na całym globie przeżywają te same radości, nadzieje i smutki" – powiedział Radiu Watykańskiemu Benedykt.

 

Terminarz Ojca Świętego jest zawsze pełen poważnych spraw i wydarzeń. Kiedy jednak Papież spotyka się ze swym "premierem" kard. Tarcisio Bertone, lubi spędzić choć parę chwil na wymianie najnowszych dowcipów i dyskusji o piłce nożnej – ujawnił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej włoskiej telewizji RAI.

Kard. Bertone powiedział, że jego spotkania z Papieżem często rozpoczynają się od żartów i rozmów o sporcie. Zanim rozpocznie się dyskusja na "dużo bardziej poważne i ważne tematy dotyczące Kościoła i świata", Papież dzieli się z kardynałem nowymi dowcipami i komentuje rozgrywki piłki nożnej.

Według kardynała Bertone, Benedykt XVI jest pełen życia i spontaniczny jak dziecko, odznaczając się jednocześnie geniuszem i prostotą.

 

(za www.wiara.pl oraz www.dziennik.pl)

 

Opublikowano 07.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.