Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Msza Pokolenia JP2 w lutym

W niedzielę 4 lutego 2007 r odprawiona została kolejna uroczysta Msza Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Pokolenia JP2, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


 

Tym razem mszę poprzedził wykład
hm. Marcina Jędrzejewskiego
– w latach 1993-1997 Naczelnik Harcerzy ZHR, obecnie Przewodniczący ZHR.

Pan Marcin Jędrzejewski opowiadał o tym jak ważne były dla niego spotkania z Janem Pawła II podczas kolejnych pielgrzymek Ojca Swiętego do Polski. W 1981 roku jako szef Białej Służby współpracował z Komitetem Organizacyjnym Pielgrzymki Ojca Swiętego do Polski. Szczególnie ważną była dla niego była pielgrzymka harcerzy do Castel Gandolfo w 1996r, gdzie spotkał się z Ojcem Swiętym i miał możliwość osobistej rozmowy. To co najbardziej stara się realizować w swoim życiu, a jest konsekwencją nauczania papieskiego, to służba innym.
Dziękujemy Panu Marcinowi Jędrzejewskiemu
i zapraszamy na kolejne spotkania!

 

Opublikowano 05.02.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.