Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Msza Pokolenia JP2 w lutym

W niedzielę 4 lutego 2007 r odprawiona została kolejna uroczysta Msza Pokolenia JP2 z udziałem Chóru Pokolenia JP2, zorganizowana przez Stypendystów z Centrum Myśli Jana Pawła II i Ośrodek Akademicki przy kościele św. Anny.


 

Tym razem mszę poprzedził wykład
hm. Marcina Jędrzejewskiego
– w latach 1993-1997 Naczelnik Harcerzy ZHR, obecnie Przewodniczący ZHR.

Pan Marcin Jędrzejewski opowiadał o tym jak ważne były dla niego spotkania z Janem Pawła II podczas kolejnych pielgrzymek Ojca Swiętego do Polski. W 1981 roku jako szef Białej Służby współpracował z Komitetem Organizacyjnym Pielgrzymki Ojca Swiętego do Polski. Szczególnie ważną była dla niego była pielgrzymka harcerzy do Castel Gandolfo w 1996r, gdzie spotkał się z Ojcem Swiętym i miał możliwość osobistej rozmowy. To co najbardziej stara się realizować w swoim życiu, a jest konsekwencją nauczania papieskiego, to służba innym.
Dziękujemy Panu Marcinowi Jędrzejewskiemu
i zapraszamy na kolejne spotkania!

 

Opublikowano 05.02.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.