Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Mrok – premiera w Teatrze Narodowym

Już dziś na scenie Studio Teatru Narodowego w Warszawie premiera "Mroku" Mariusza Bielińskiego. Dramat otrzymał pierwszą nagrodę w zakończonym w 2007 r. konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II.


 

Sztuka przedstawia sześć splecionych ze sobą opowieści, dotyczących losów jednej rodziny, uwikłanej w gry wyobraźni głównego bohatera. Poszczególne historie balansują na granicy rzeczywistości i snu.

 

 

Mrok wsysa i nie daje odetchnąć już na poziomie relacji z tak zwaną rzeczywistością. Jest stanem, w którym panuje beznadzieja i zacierają się granice między dobrem a złem. Mrok daje poczucie absurdalności ludzkich poczynań i ich zależności od całego splotu niewinnie wyglądających zdarzeń. Kto lub co za nimi stoi, tego nie sposób dociec. Przypadek? Bóg? Fatum? Jedyną ostoją, promykiem nadziei, jest poranny „błysk, że oto wszystko zaczyna się od początku”.

 

 

Michał Mizera

[ze wstępu do Antologii dramatów "Mrok jak światło"]

 

 

Przedstawienie reżyseruje Artur Tyszkiewicz, scenografię przygotował Jan Kozikowski.

W obsadzie aktorzy Teatru Narodowego: Kamilla Baar, Sławomira Łozińska, Andrzej Blumenfeld, Marcin Hycnar, Przemysław Stippa, Leszek Zduń.

 

Centrum Myśli Jana Pawła II jest patronem spektaklu.

 

 

Spektakle w dniach 8, 10, 11, 20, 21 maja, scena Studio g. 18.00

Rezerwacja biletów: pon – pt od 9.00 do 18.00, tel. 022 69 20 644 (664)

www.narodowy.pl

 

Opublikowano 07.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.