Mrok – premiera w Teatrze Narodowym

Już dziś na scenie Studio Teatru Narodowego w Warszawie premiera "Mroku" Mariusza Bielińskiego. Dramat otrzymał pierwszą nagrodę w zakończonym w 2007 r. konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II.


 

Sztuka przedstawia sześć splecionych ze sobą opowieści, dotyczących losów jednej rodziny, uwikłanej w gry wyobraźni głównego bohatera. Poszczególne historie balansują na granicy rzeczywistości i snu.

 

 

Mrok wsysa i nie daje odetchnąć już na poziomie relacji z tak zwaną rzeczywistością. Jest stanem, w którym panuje beznadzieja i zacierają się granice między dobrem a złem. Mrok daje poczucie absurdalności ludzkich poczynań i ich zależności od całego splotu niewinnie wyglądających zdarzeń. Kto lub co za nimi stoi, tego nie sposób dociec. Przypadek? Bóg? Fatum? Jedyną ostoją, promykiem nadziei, jest poranny „błysk, że oto wszystko zaczyna się od początku”.

 

 

Michał Mizera

[ze wstępu do Antologii dramatów "Mrok jak światło"]

 

 

Przedstawienie reżyseruje Artur Tyszkiewicz, scenografię przygotował Jan Kozikowski.

W obsadzie aktorzy Teatru Narodowego: Kamilla Baar, Sławomira Łozińska, Andrzej Blumenfeld, Marcin Hycnar, Przemysław Stippa, Leszek Zduń.

 

Centrum Myśli Jana Pawła II jest patronem spektaklu.

 

 

Spektakle w dniach 8, 10, 11, 20, 21 maja, scena Studio g. 18.00

Rezerwacja biletów: pon – pt od 9.00 do 18.00, tel. 022 69 20 644 (664)

www.narodowy.pl

 
Dodano: