Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Koncert: OBADIAH /POKRZYWIŃSKI & ENSEMBLE LABIRHYTHM/

Grafika przedstawiająca zdjęcia muzyków i napis "Muzyka pokoju muzyka wiary".

Na otwarcie naszego Festiwalu Muzyka Pokoju Muzyka Wiary zabieramy Was w niezwykłą wyprawę do magicznej, zapomnianej przeszłości muzycznej, która opiszemy na nowo językiem XXI wieku!

Po tajemnicze, średniowieczne kompozycje sięga wybitny wiolonczelista i kompozytor Tomasz Pokrzywiński, twórca i lider międzynarodowej formacji Ensemble Labirhythm. Autorem kompozycji jest Obiadach Neofita, mnich, który po przejściu na judaizm zaczął tworzyć muzykę do starotestamentowych hebrajskich tekstów.

Pokrzywiński wraz z towarzyszącymi mu: Alonem Sarielem na lutni, Wojciechem Lubertowiczem na duduku i bębnach obręczowych, Mirosławem Feldgeblem na klawesynie i harfie oraz Dorotą Szczepańską – sopran, podejmują specjalnie dla Festiwalu wyzwanie rekonstrukcji średniowiecznego dzieła i umieszczenia go we współczesnym, najbliższym im, muzycznym świecie.

:
MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN
UL. ANIELEWICZA 6

:
◾ eWejściówki:
https://tiny.pl/wt7fj

◾ Biletyna
https://tiny.pl/wt7f4

◾ Karnet na wszystkie koncerty:
https://tiny.pl/wt7fv
__________
PARTNERZY: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Ukraina! FF, „Ruch Muzyczny”, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, eWejściówki.pl, biletyna.pl, GoingApp

PATRONI MEDIALNI: Polskie Radio Program Drugi, TVP Kultura, „Polityka”, Wyborcza.pl , Jazzarium, Prestoportal.pl

DARCZYŃCY: Fundacja Lotto, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Firma Jarczyński

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.

Opublikowano 03.10.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.