Modlitwa o pokój – muzyka przeciw wojnie

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II zaprosił 7 marca warszawskie chóry do wyrażenia poprzez muzykę  sprzeciwu wobec wojny w Ukrainie. Około 150 osób zgromadziło się na placu przy Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury, aby wspólnie zaśpiewać utwór „Modlitwa o pokój” Norberta Blachy w dwóch językach – polskim i ukraińskim w ramach akcji „Muzyka przeciw wojnie”

Tłumaczenia na język ukraiński dokonała, wraz z córką Alisą, Anna Bagińska – chórzystka pochodząca z Ukrainy, mieszkająca od wielu lat w Polsce.

 

Działajmy dalej! Nasze wydarzenie Muzyka przeciw wojnie! – „Modlitwa o pokój” stało się inspiracją dla chórów z innych miast! Podobne akcje odbyły się już w Katowicach, Białymstoku, Gdańsku i Lublinie. Chór Kameralny KOE wykonuje utwór na zakończenie każdego koncertu podczas trasy koncertowej w świątyniach w Rzymie.
Zapraszamy chóry z każdego miejsca na świecie do wspólnego zaśpiewania „Modlitwy o pokój” Norberta Blachy w języku polskim i ukraińskim.
Co trzeba zrobić?
Zachęcamy do oznaczania nas poprzez:   #muzykaprzeciwwojnie i oznaczeną Chór Centrum Myśli JP2 przy umieszczaniu informacji o działaniu, a my będziemy promować tę ważną inicjatywę.

Materiały nutowe do pobrania /z tekstem w dwóch językach/:

 

Dodano: