Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Modlitwa o pokój – muzyka przeciw wojnie

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II zaprosił 7 marca warszawskie chóry do wyrażenia poprzez muzykę  sprzeciwu wobec wojny w Ukrainie. Około 150 osób zgromadziło się na placu przy Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury, aby wspólnie zaśpiewać utwór „Modlitwa o pokój” Norberta Blachy w dwóch językach – polskim i ukraińskim w ramach akcji „Muzyka przeciw wojnie”

Tłumaczenia na język ukraiński dokonała, wraz z córką Alisą, Anna Bagińska – chórzystka pochodząca z Ukrainy, mieszkająca od wielu lat w Polsce.

 

Działajmy dalej! Nasze wydarzenie Muzyka przeciw wojnie! – „Modlitwa o pokój” stało się inspiracją dla chórów z innych miast! Podobne akcje odbyły się już w Katowicach, Białymstoku, Gdańsku i Lublinie. Chór Kameralny KOE wykonuje utwór na zakończenie każdego koncertu podczas trasy koncertowej w świątyniach w Rzymie.
Zapraszamy chóry z każdego miejsca na świecie do wspólnego zaśpiewania „Modlitwy o pokój” Norberta Blachy w języku polskim i ukraińskim.
Co trzeba zrobić?
Zachęcamy do oznaczania nas poprzez:   #muzykaprzeciwwojnie i oznaczeną Chór Centrum Myśli JP2 przy umieszczaniu informacji o działaniu, a my będziemy promować tę ważną inicjatywę.

Materiały nutowe do pobrania /z tekstem w dwóch językach/:

 

Opublikowano 08.03.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.