Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Modlitwa o pokój – muzyka przeciw wojnie

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II zaprosił 7 marca warszawskie chóry do wyrażenia poprzez muzykę  sprzeciwu wobec wojny w Ukrainie. Około 150 osób zgromadziło się na placu przy Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury, aby wspólnie zaśpiewać utwór „Modlitwa o pokój” Norberta Blachy w dwóch językach – polskim i ukraińskim w ramach akcji „Muzyka przeciw wojnie”

Tłumaczenia na język ukraiński dokonała, wraz z córką Alisą, Anna Bagińska – chórzystka pochodząca z Ukrainy, mieszkająca od wielu lat w Polsce.

 

Działajmy dalej! Nasze wydarzenie Muzyka przeciw wojnie! – „Modlitwa o pokój” stało się inspiracją dla chórów z innych miast! Podobne akcje odbyły się już w Katowicach, Białymstoku, Gdańsku i Lublinie. Chór Kameralny KOE wykonuje utwór na zakończenie każdego koncertu podczas trasy koncertowej w świątyniach w Rzymie.
Zapraszamy chóry z każdego miejsca na świecie do wspólnego zaśpiewania „Modlitwy o pokój” Norberta Blachy w języku polskim i ukraińskim.
Co trzeba zrobić?
Zachęcamy do oznaczania nas poprzez:   #muzykaprzeciwwojnie i oznaczeną Chór Centrum Myśli JP2 przy umieszczaniu informacji o działaniu, a my będziemy promować tę ważną inicjatywę.

Materiały nutowe do pobrania /z tekstem w dwóch językach/:

 

Opublikowano 08.03.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.