Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Mocni Moca Miłości

 
Ideą Koncertów Pokolenia JP2 Mocni Mocą Miłości jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców poprzez język poezji, muzyki i obrazu wybranych zagadnień zawartych w nauczaniu Jana Pawła II. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Mocni mocą miłości”.Trzy koncerty na przełomie marca i kwietnia br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Katedrze Warszawsko-Praskiej i w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina zgromadziły łącznie ok. 2000 słuchaczy. Prawykonania sześciu utworów młodych kompozytorów wywodzących się z warszawskiej Akademii można było usłyszeć w wykonaniu orkiestry studentów tejże uczelni, solistów oraz Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wykonania te spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony warszawskiej publiczności, która po raz pierwszy miała okazję usłyszeć Chór CMJPII w tak wymagającym, współczesnym repertuarze.

Utwory wykonane podczas koncertów zostały napisane specjalnie na tę okazję do słów Ojca Świętego. Pomiędzy nimi dwoje młodych aktorów czytało fragmenty książek Jana Pawła II.

Muzyce towarzyszyły prezentacje multimedialne autorstwa Piotra Welka – wykładowcy warszawskiej ASP.

Obszerne fragmenty koncertu w Polskim Radiu transmitowane były na antenie II i III programu Polskiego Radia. Rejestracja audio-wizualna dokonana podczas koncertu w Katedrze Warszawsko-Praskiej oglądana była na telebimach przez tysiące warszawiaków zgromadzonych 2 kwietnia na placu Defilad i placu Józefa Piłsudzkiego.

  

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.