Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Mocni Moca Miłości

 
Ideą Koncertów Pokolenia JP2 Mocni Mocą Miłości jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców poprzez język poezji, muzyki i obrazu wybranych zagadnień zawartych w nauczaniu Jana Pawła II. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Mocni mocą miłości”.Trzy koncerty na przełomie marca i kwietnia br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Katedrze Warszawsko-Praskiej i w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina zgromadziły łącznie ok. 2000 słuchaczy. Prawykonania sześciu utworów młodych kompozytorów wywodzących się z warszawskiej Akademii można było usłyszeć w wykonaniu orkiestry studentów tejże uczelni, solistów oraz Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wykonania te spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony warszawskiej publiczności, która po raz pierwszy miała okazję usłyszeć Chór CMJPII w tak wymagającym, współczesnym repertuarze.

Utwory wykonane podczas koncertów zostały napisane specjalnie na tę okazję do słów Ojca Świętego. Pomiędzy nimi dwoje młodych aktorów czytało fragmenty książek Jana Pawła II.

Muzyce towarzyszyły prezentacje multimedialne autorstwa Piotra Welka – wykładowcy warszawskiej ASP.

Obszerne fragmenty koncertu w Polskim Radiu transmitowane były na antenie II i III programu Polskiego Radia. Rejestracja audio-wizualna dokonana podczas koncertu w Katedrze Warszawsko-Praskiej oglądana była na telebimach przez tysiące warszawiaków zgromadzonych 2 kwietnia na placu Defilad i placu Józefa Piłsudzkiego.

  

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.