Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Miłość wam wszystko wyjaśni”

Dziś obchodzimy 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Hasło kampanii społecznej, które w tym roku towarzyszy obchodom, jest parafrazą słów z wiersza Karola Wojtyły „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.
 


Na plakacie Jan Paweł II ukazany jest w postawie zamyślenia i modlitwy – taki obraz zaprasza do podróży w głąb siebie. Chcemy zwrócić uwagę, że dla człowieka, który próbuje zrozumieć rzeczy najważniejsze, odpowiedzią jest Miłość. Ta Miłość pomaga zrozumieć świat i siebie samego. Chcemy też zachęcić do odszukania miłości – tej zwyczajnej i niezwyczajnej jednocześnie miłości ludzkiej – w sobie, do dowartościowania siebie. Idąc za przesłaniem wiersza Wojtyły, przypominamy, że Miłość jest wszędzie. Miłość jest w nas. Cokolwiek robisz, rób to z miłości.

Wreszcie pragniemy pokazać, że Miłość jest silniejsza od śmierci, jest wieczna, absolutna, nigdy nie umiera – i to łączy się mocno z rocznicą śmierci Papieża.

Na plakacie nie widać twarzy Jana Pawła II – nie ma takiej potrzeby, ponieważ ją pamiętamy: twarz uśmiechniętego, promieniejącego miłością Ojca Świętego. Ta zakryta twarz ma zwrócić naszą uwagę na słowo, na papieskie przesłanie, ma „prowokować” nie tyle do podziwiania Jana Pawła II, co do zasłuchania się w niego i modlitwy z nim.

Szczegółowe informacje o obchodach www.centrumjp2.pl/2kwietnia

 

Opublikowano 02.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu