Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Miłość wam wszystko wyjaśni”

Dziś obchodzimy 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Hasło kampanii społecznej, które w tym roku towarzyszy obchodom, jest parafrazą słów z wiersza Karola Wojtyły „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.
 


Na plakacie Jan Paweł II ukazany jest w postawie zamyślenia i modlitwy – taki obraz zaprasza do podróży w głąb siebie. Chcemy zwrócić uwagę, że dla człowieka, który próbuje zrozumieć rzeczy najważniejsze, odpowiedzią jest Miłość. Ta Miłość pomaga zrozumieć świat i siebie samego. Chcemy też zachęcić do odszukania miłości – tej zwyczajnej i niezwyczajnej jednocześnie miłości ludzkiej – w sobie, do dowartościowania siebie. Idąc za przesłaniem wiersza Wojtyły, przypominamy, że Miłość jest wszędzie. Miłość jest w nas. Cokolwiek robisz, rób to z miłości.

Wreszcie pragniemy pokazać, że Miłość jest silniejsza od śmierci, jest wieczna, absolutna, nigdy nie umiera – i to łączy się mocno z rocznicą śmierci Papieża.

Na plakacie nie widać twarzy Jana Pawła II – nie ma takiej potrzeby, ponieważ ją pamiętamy: twarz uśmiechniętego, promieniejącego miłością Ojca Świętego. Ta zakryta twarz ma zwrócić naszą uwagę na słowo, na papieskie przesłanie, ma „prowokować” nie tyle do podziwiania Jana Pawła II, co do zasłuchania się w niego i modlitwy z nim.

Szczegółowe informacje o obchodach www.centrumjp2.pl/2kwietnia

 

Opublikowano 02.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.