„Miłość wam wszystko wyjaśni”

Dziś obchodzimy 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Hasło kampanii społecznej, które w tym roku towarzyszy obchodom, jest parafrazą słów z wiersza Karola Wojtyły „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.
 


Na plakacie Jan Paweł II ukazany jest w postawie zamyślenia i modlitwy – taki obraz zaprasza do podróży w głąb siebie. Chcemy zwrócić uwagę, że dla człowieka, który próbuje zrozumieć rzeczy najważniejsze, odpowiedzią jest Miłość. Ta Miłość pomaga zrozumieć świat i siebie samego. Chcemy też zachęcić do odszukania miłości – tej zwyczajnej i niezwyczajnej jednocześnie miłości ludzkiej – w sobie, do dowartościowania siebie. Idąc za przesłaniem wiersza Wojtyły, przypominamy, że Miłość jest wszędzie. Miłość jest w nas. Cokolwiek robisz, rób to z miłości.

Wreszcie pragniemy pokazać, że Miłość jest silniejsza od śmierci, jest wieczna, absolutna, nigdy nie umiera – i to łączy się mocno z rocznicą śmierci Papieża.

Na plakacie nie widać twarzy Jana Pawła II – nie ma takiej potrzeby, ponieważ ją pamiętamy: twarz uśmiechniętego, promieniejącego miłością Ojca Świętego. Ta zakryta twarz ma zwrócić naszą uwagę na słowo, na papieskie przesłanie, ma „prowokować” nie tyle do podziwiania Jana Pawła II, co do zasłuchania się w niego i modlitwy z nim.

Szczegółowe informacje o obchodach www.centrumjp2.pl/2kwietnia

 

Dodano: