Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Miłość wam wszystko wyjaśni”

Dziś obchodzimy 4. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Hasło kampanii społecznej, które w tym roku towarzyszy obchodom, jest parafrazą słów z wiersza Karola Wojtyły „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.
 


Na plakacie Jan Paweł II ukazany jest w postawie zamyślenia i modlitwy – taki obraz zaprasza do podróży w głąb siebie. Chcemy zwrócić uwagę, że dla człowieka, który próbuje zrozumieć rzeczy najważniejsze, odpowiedzią jest Miłość. Ta Miłość pomaga zrozumieć świat i siebie samego. Chcemy też zachęcić do odszukania miłości – tej zwyczajnej i niezwyczajnej jednocześnie miłości ludzkiej – w sobie, do dowartościowania siebie. Idąc za przesłaniem wiersza Wojtyły, przypominamy, że Miłość jest wszędzie. Miłość jest w nas. Cokolwiek robisz, rób to z miłości.

Wreszcie pragniemy pokazać, że Miłość jest silniejsza od śmierci, jest wieczna, absolutna, nigdy nie umiera – i to łączy się mocno z rocznicą śmierci Papieża.

Na plakacie nie widać twarzy Jana Pawła II – nie ma takiej potrzeby, ponieważ ją pamiętamy: twarz uśmiechniętego, promieniejącego miłością Ojca Świętego. Ta zakryta twarz ma zwrócić naszą uwagę na słowo, na papieskie przesłanie, ma „prowokować” nie tyle do podziwiania Jana Pawła II, co do zasłuchania się w niego i modlitwy z nim.

Szczegółowe informacje o obchodach www.centrumjp2.pl/2kwietnia

 

Opublikowano 02.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.