Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Międzywyznaniowe spotkanie modlitewne o pokój

Jan Paweł II w Asyżu z przedstawicielami innych religii

W najbliższy piątek, 27 października o godzinie 14:00 na placu Grzybowskim w Warszawie odbędzie się międzywyznaniowe spotkanie modlitewne. Do tego, aby razem, każdy w swojej tradycji, słowami modlitwy apelować o pokój oraz o uznanie prawa każdej społeczności do istnienia w bezpiecznych granicach, zaprasza Polska Rada Chrześcijan i Żydów oraz Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów.

Zaproszenie skierowane jest nie tylko do przedstawicieli różnych wyznań, ale także wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliskie jest przesłanie pokoju, czytelne zawłaszcza w Warszawie – mieście, które samo doświadczyło zła i zniszczenia.

Jan Paweł II wiedział dobrze, że spotkanie międzyreligijne, międzyludzkie wyprzedza często porozumienie polityczne. Chcemy podejmować jego myśl, dlatego zawsze będziemy wspierać wszystkie przejawy dobrej woli, kiedy hierarchowie wyciągają do siebie otwarte dłonie. Ale chcemy też wykraczać poza symbol gestu, dlatego wracamy do przesłania „Dekalogu z Asyżu na rzecz pokoju”, który jest potępieniem terroryzmu i zbiorem konkretnych postulatów, które dziś znów stają się aktualne.

Ogromnie się cieszymy, że Chór Centrum Myśli JP2 podczas spotkania poprowadzi śpiew dwóch utworów – „Modlitwy o pokój” Norberta Blachy oraz skomponowanej niedawno przez Dominika Dubiela SJ „Proście o pokój”.

Jakub Siekierzyński, dyrygent chóru, zaprasza do wspólnego śpiewu wszystkich chętnych – można zgłosić się, pisząc na adres: jsiekierzynski@centrumjp2.pl


UWAGA! Chętnych chórzystów zapraszamy już o godz. 13:15 na krótka próbę do podziemi kościoła pw. Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim.

Opublikowano 26.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.