Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Międzywyznaniowe spotkanie modlitewne o pokój

Jan Paweł II w Asyżu z przedstawicielami innych religii

W najbliższy piątek, 27 października o godzinie 14:00 na placu Grzybowskim w Warszawie odbędzie się międzywyznaniowe spotkanie modlitewne. Do tego, aby razem, każdy w swojej tradycji, słowami modlitwy apelować o pokój oraz o uznanie prawa każdej społeczności do istnienia w bezpiecznych granicach, zaprasza Polska Rada Chrześcijan i Żydów oraz Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów.

Zaproszenie skierowane jest nie tylko do przedstawicieli różnych wyznań, ale także wszystkich ludzi dobrej woli, którym bliskie jest przesłanie pokoju, czytelne zawłaszcza w Warszawie – mieście, które samo doświadczyło zła i zniszczenia.

Jan Paweł II wiedział dobrze, że spotkanie międzyreligijne, międzyludzkie wyprzedza często porozumienie polityczne. Chcemy podejmować jego myśl, dlatego zawsze będziemy wspierać wszystkie przejawy dobrej woli, kiedy hierarchowie wyciągają do siebie otwarte dłonie. Ale chcemy też wykraczać poza symbol gestu, dlatego wracamy do przesłania „Dekalogu z Asyżu na rzecz pokoju”, który jest potępieniem terroryzmu i zbiorem konkretnych postulatów, które dziś znów stają się aktualne.

Ogromnie się cieszymy, że Chór Centrum Myśli JP2 podczas spotkania poprowadzi śpiew dwóch utworów – „Modlitwy o pokój” Norberta Blachy oraz skomponowanej niedawno przez Dominika Dubiela SJ „Proście o pokój”.

Jakub Siekierzyński, dyrygent chóru, zaprasza do wspólnego śpiewu wszystkich chętnych – można zgłosić się, pisząc na adres: jsiekierzynski@centrumjp2.pl


UWAGA! Chętnych chórzystów zapraszamy już o godz. 13:15 na krótka próbę do podziemi kościoła pw. Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim.

Opublikowano 26.10.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.