Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Żmiąca – II Central European Summer School 2012

W Żmiącej koło Limanowej, w letnim krajobrazie Podbeskidzia Sądeckiego, odbyła się II edycja międzynarodowego sympozjum dla młodych naukowców Central European Summer School pod tytułem „Dangerous liasons. Religion and modernity”. Warsztaty poświęcone były różnym aspektom przenikania się elementów wiary i kultury chrześcijańskiej z nowoczesnością. W czasie pobytu w przepięknym Beskidzie Wyspowym uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w 9 seminariach poświęconych m.in.: małżeństwu, przyjaźni, prawdzie, ocenie moralnej czynu, nadziei oraz wątkom apokaliptycznym w dzisiejszej kulturze.

Warsztaty dedykowane były studentom poniżej 26 roku życia, interesującym się naukowym i społecznym ujęciem problemu przenikania się kwestii nowoczesności i etyki w społeczeństwie obywatelskim.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

[nggallery id=236]

 

Opublikowano 02.07.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.