Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Żmiąca – II Central European Summer School 2012

W Żmiącej koło Limanowej, w letnim krajobrazie Podbeskidzia Sądeckiego, odbyła się II edycja międzynarodowego sympozjum dla młodych naukowców Central European Summer School pod tytułem „Dangerous liasons. Religion and modernity”. Warsztaty poświęcone były różnym aspektom przenikania się elementów wiary i kultury chrześcijańskiej z nowoczesnością. W czasie pobytu w przepięknym Beskidzie Wyspowym uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w 9 seminariach poświęconych m.in.: małżeństwu, przyjaźni, prawdzie, ocenie moralnej czynu, nadziei oraz wątkom apokaliptycznym w dzisiejszej kulturze.

Warsztaty dedykowane były studentom poniżej 26 roku życia, interesującym się naukowym i społecznym ujęciem problemu przenikania się kwestii nowoczesności i etyki w społeczeństwie obywatelskim.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

[nggallery id=236]

 

Opublikowano 02.07.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.