Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Międzynarodowa konferencja „Jan Paweł II i duchowy fundament jedności Europy”

W dniach 11-12 czerwca 2014 roku w Pałacu Prymasowskim przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie odbędzie się, organizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Fundację Konrada Adenauera, międzynarodowa konferencja ” Jan Paweł II i duchowy fundament jedności Europy”. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Jakie są podstawowe wyzwania i zagrożenia dla duchowej konstrukcji kontynentu? Co na temat mówił Jan Paweł II, przed czym ostrzegał i jakie rozwiązania proponował? Skąd biorą się trudności w rozumieniu przez współczesnych Europejczyków oryginalnej antropologii papieża, opierającej się z jednej strony na niepowtarzalnej godności człowieka objętego Bożym miłosierdziem, a z drugiej, na konieczności obrony podmiotowości ludzkich wspólnot przed zagrożeniami tzw. cywilizacji śmierci? 

Oto jedne z wielu pytań, na które poszukiwać będą odpowiedzi znakomite, międzynarodowe grono myślicieli, polityków i działaczy społecznych zaproszonych na konferencję. 

Idea konferencji
Szczegółowy plan wykładów 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji prosimy o potwierdzenie uczestnictwa wypełniając
formularz zgłoszeniowy

Opublikowano 09.06.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.