Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Międzynarodowa konferencja „Jan Paweł II i duchowy fundament jedności Europy”

W dniach 11-12 czerwca 2014 roku w Pałacu Prymasowskim przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie odbędzie się, organizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Fundację Konrada Adenauera, międzynarodowa konferencja ” Jan Paweł II i duchowy fundament jedności Europy”. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Jakie są podstawowe wyzwania i zagrożenia dla duchowej konstrukcji kontynentu? Co na temat mówił Jan Paweł II, przed czym ostrzegał i jakie rozwiązania proponował? Skąd biorą się trudności w rozumieniu przez współczesnych Europejczyków oryginalnej antropologii papieża, opierającej się z jednej strony na niepowtarzalnej godności człowieka objętego Bożym miłosierdziem, a z drugiej, na konieczności obrony podmiotowości ludzkich wspólnot przed zagrożeniami tzw. cywilizacji śmierci? 

Oto jedne z wielu pytań, na które poszukiwać będą odpowiedzi znakomite, międzynarodowe grono myślicieli, polityków i działaczy społecznych zaproszonych na konferencję. 

Idea konferencji
Szczegółowy plan wykładów 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji prosimy o potwierdzenie uczestnictwa wypełniając
formularz zgłoszeniowy

Opublikowano 09.06.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.