Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto pokoleń

Zbudujmy sentymentalną mapę Warszawy. Znajdźmy miejsca które są nam najbliższe… 

„Miasto pokoleń” to cykl spotkań, podczas których będziemy tworzyć mapę sentymentalnych miejsc Warszawy – miejsc ważnych dla osób młodych i ich dziadków. Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą spotykać się z seniorami i rozmawiać o stolicy – o prywatnych wspomnieniach związanych z konkretnymi miejscami miasta i tym, co się w tych miejscach wydarzyło.

Podczas zajęć uczestnicy będą przygotowywać się do przeprowadzania wywiadów z seniorami, omawiać przeprowadzone już wywiady, wybierać informacje do umieszczenia na mapie. Przewidziane jest spotkanie z socjologiem, który opowie o tym, jak naukowcy przeprowadzają wywiady, oraz odbędą się także warsztaty fotograficzne. Cykl zajęć zakończy spotkanie otwarte połączone z wystawą tematycznych zdjęć. Podczas tego spotkania młodzież wspólnie z seniorami opowie o „swojej Warszawie”.

Zajęcia będą prowadzić: Anna Walas i Wiktor Piotrowski.

Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 14 lutego 2014 r. na adres: awalas@centrumjp2.pl

Spotkania będą się odbywać na 1Piętrze (ul. Foksal 11, Warszawa) w wybrane soboty (marzec–czerwiec 2014), w godzinach 10:00–12:00.

 

Opublikowano 04.02.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.