Miasto pokoleń

Zbudujmy sentymentalną mapę Warszawy. Znajdźmy miejsca które są nam najbliższe… 

„Miasto pokoleń” to cykl spotkań, podczas których będziemy tworzyć mapę sentymentalnych miejsc Warszawy – miejsc ważnych dla osób młodych i ich dziadków. Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą spotykać się z seniorami i rozmawiać o stolicy – o prywatnych wspomnieniach związanych z konkretnymi miejscami miasta i tym, co się w tych miejscach wydarzyło.

Podczas zajęć uczestnicy będą przygotowywać się do przeprowadzania wywiadów z seniorami, omawiać przeprowadzone już wywiady, wybierać informacje do umieszczenia na mapie. Przewidziane jest spotkanie z socjologiem, który opowie o tym, jak naukowcy przeprowadzają wywiady, oraz odbędą się także warsztaty fotograficzne. Cykl zajęć zakończy spotkanie otwarte połączone z wystawą tematycznych zdjęć. Podczas tego spotkania młodzież wspólnie z seniorami opowie o „swojej Warszawie”.

Zajęcia będą prowadzić: Anna Walas i Wiktor Piotrowski.

Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 14 lutego 2014 r. na adres: awalas@centrumjp2.pl

Spotkania będą się odbywać na 1Piętrze (ul. Foksal 11, Warszawa) w wybrane soboty (marzec–czerwiec 2014), w godzinach 10:00–12:00.

 

Dodano: