Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Miłosierdzia

Zapraszamy warszawskie instytucje i organizacje pozarządowe działające w sferze miłosierdzia do udziału w projekcie „Miasto Miłosierdzia”. Głównym celem projektu jest prezentacja różnych form dobroczynności i filantropii, jakie mają miejsce w naszym społeczeństwie. Na placu Piłsudskiego zostanie stworzona przestrzeń, w której różnego rodzaju podmioty będą mogły zaprezentować swój dorobek, podzielić się doświadczeniami, podyskutować o obecnej kondycji i perspektywach rozwoju instytucji i ruchów dobroczynnych.

 


Chcemy, aby plac zamienił się w autentyczne Miasto, w którym będzie można przejść się uliczkami, obejrzeć wystawę, film, posłuchać różnych form muzyki, posilić się, wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach.


 

 

Projekt realizowany będzie w dniach 30- 31 maja 2008 r. (piątek, sobota) w godzinach: piątek: 20.00 – 24.00, sobota 10.00 – 22.00, na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


 

 

Miasto Miłosierdzia będzie doskonałą okazją do promowania działalności organizacji oraz pozyskania nowych wolontariuszy. Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy a w szczególności do młodzieży uczącej się oraz absolwentów zainteresowanych podjęciem pracy wolontariackiej. Organizacje będą miały do dyspozycji teren miasteczka i scenę.


 

 

Udział w imprezie jest bezpłatny. Centrum Myśli Jana Pawła II ze swojej strony zapewnia stoiska wystawiennicze (namiot 3 x 3, stół, krzesła) oraz możliwość prezentacji organizacji na scenie. Zapraszamy do przygotowania ekspozycji materiałów promocyjnych i informacji o prowadzonych działaniach i programach, a także ofert współpracy wolontarystycznej.


 

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który pomoże nam w wyborze uczestników projektu. Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego najpóźniej do dnia 12 maja 2008 r. w formie elektronicznej na adres: nszczepanski@centrumjp2.pl, faxem na nr 022 826 42 23 lub listownie na adres Centrum Myśli Jana Pawła II ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa.


 

 

Osobą do kontaktu ze strony Centrum Myśli Jana Pawła II jest Norbert Szczepański tel. (022) 826 42 21 kom. 515 240 040.

 


Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie – wejdź na stronę

 

Opublikowano 11.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.