Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Miłosierdzia

Zapraszamy warszawskie instytucje i organizacje pozarządowe działające w sferze miłosierdzia do udziału w projekcie „Miasto Miłosierdzia”. Głównym celem projektu jest prezentacja różnych form dobroczynności i filantropii, jakie mają miejsce w naszym społeczeństwie. Na placu Piłsudskiego zostanie stworzona przestrzeń, w której różnego rodzaju podmioty będą mogły zaprezentować swój dorobek, podzielić się doświadczeniami, podyskutować o obecnej kondycji i perspektywach rozwoju instytucji i ruchów dobroczynnych.

 


Chcemy, aby plac zamienił się w autentyczne Miasto, w którym będzie można przejść się uliczkami, obejrzeć wystawę, film, posłuchać różnych form muzyki, posilić się, wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach.


 

 

Projekt realizowany będzie w dniach 30- 31 maja 2008 r. (piątek, sobota) w godzinach: piątek: 20.00 – 24.00, sobota 10.00 – 22.00, na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


 

 

Miasto Miłosierdzia będzie doskonałą okazją do promowania działalności organizacji oraz pozyskania nowych wolontariuszy. Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy a w szczególności do młodzieży uczącej się oraz absolwentów zainteresowanych podjęciem pracy wolontariackiej. Organizacje będą miały do dyspozycji teren miasteczka i scenę.


 

 

Udział w imprezie jest bezpłatny. Centrum Myśli Jana Pawła II ze swojej strony zapewnia stoiska wystawiennicze (namiot 3 x 3, stół, krzesła) oraz możliwość prezentacji organizacji na scenie. Zapraszamy do przygotowania ekspozycji materiałów promocyjnych i informacji o prowadzonych działaniach i programach, a także ofert współpracy wolontarystycznej.


 

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który pomoże nam w wyborze uczestników projektu. Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego najpóźniej do dnia 12 maja 2008 r. w formie elektronicznej na adres: nszczepanski@centrumjp2.pl, faxem na nr 022 826 42 23 lub listownie na adres Centrum Myśli Jana Pawła II ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa.


 

 

Osobą do kontaktu ze strony Centrum Myśli Jana Pawła II jest Norbert Szczepański tel. (022) 826 42 21 kom. 515 240 040.

 


Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie – wejdź na stronę

 

Opublikowano 11.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.