Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Miasto Miłosierdzia” zakończone

Za nami 29. rocznica wizyty Jana Pawła II w Warszawie. Centrum Myśli Jana Pawła II uczciło to wydarzenie w sposób szczególny, organizując festiwal dobroczynności – Miasto Miłosierdzia „Otwórz się na dobre”. Naszym mottem były słowa Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”.


Projekt „Miasto Miłosierdzia”, który powstał, aby ukazać ogrom pozytywnych zmian, jakie zaszły od 1979 roku w polskim społeczeństwie, zakończył się sukcesem. Przestrzeń Placu Teatralnego zaaranżowaną na kształt miasta wypełniło ponad 70 organizacji, zajmujących się szeroko rozumianą działalnością społeczną. Liczni odwiedzający mogli uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez poszczególne podmioty.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kursy pierwszej pomocy, wykłady i szkolenia z dziedziny wolontariatu, pokaz walki szermierczej, występ formacji tańca nowoczesnego, przedstawienia teatralne oraz pokaz tańca na wózkach inwalidzkich. Każdy z odwiedzających mógł własnoręcznie wybić w kuźni monetę Miasta Miłosierdzia oraz otrzymać dowód. Najmłodsi zachwycali się pokazem sztuk magicznych w wykonaniu klauna, starsi z zainteresowaniem obejrzeli występ bębniarzy, a kończący całą imprezę koncert grupy VOO VOO przyciągnął wielbicieli dobrej polskiej muzyki.

Duchowym akcentem wydarzenia było wieczorne czuwanie pod przewodnictwem arcybiskupa Kazimierza Nycza oraz przejście zgromadzonych do symbolicznego krzyża na Placu Piłsudskiego.

Patronat honorowy nad Miastem Miłosierdzia objęła Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz, Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak. Swą obecnością zaszczycił nas także Prymas Józef Glemp. Patronami medialnymi imprezy byli: Gość Niedzielny, Trójka.Polskie Radio, oraz portal internetowy Opoka.

Miasto Miłosierdzia „Otwórz się na dobre” – festiwal dobroczynności, zorganizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II, odbył się 31 maja na Placu Teatralnym w Warszawie.

Zobacz, co działo się na Placu Teatralnym!

więcej o projekcie

 

 

Opublikowano 02.06.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.