Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Miłosierdzia – idea

Idea Festiwalu Dobroczynności „Miasto Miłosierdzia”:

Podczas wydarzenia pragniemy zaprezentować inicjatywy powstałe z potrzeby pomagania innym, ukazać Warszawę jako miasto wrażliwe społecznie i promować różnorodne dobre praktyki w dziedzinie działań społecznych. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, osoby prywatne oraz instytucje, które działają na rzecz potrzebujących w Warszawie. Proponowane działania będą miały ciekawą i atrakcyjną, również dla przechodniów, formę – mają łączyć w sobie naukę i zabawę, być interaktywne, skutecznie promować ideę pomagania innym i wolontariat. W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na przedsięwzięcia łączące idee wolontariatu i sportu. Chcemy też wzbudzić w ludziach przekonanie, że mogą pomagać i że czasem jest to łatwiejsze niżby się wydawało. Liczymy, że zechcą Państwo włączyć się do tej inicjatywy i podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z działaniami na rzecz innych.

Instytucje są bardzo ważne i nieodzowne, jednakże żadna instytucja sama z siebie nie zastąpi ludzkiego serca, ludzkiego współczucia, ludzkiej miłości, ludzkiej inicjatywy, gdy chodzi o wyjście naprzeciw cierpieniu drugiego człowieka. Odnosi się to do cierpień fizycznych; o ileż bardziej jeszcze, gdy chodzi o różnorodne cierpienia moralne, gdy przede wszystkim cierpi dusza.

Jan Paweł II, Salvifici doloris, 29

Opublikowano 25.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.