Miasto Miłosierdzia 2010 – idea

Ponad 80 organizacji pozarządowych, pokazy tańca i szermierki na wózkach, graffiti, warsztaty bębniarskie, koncerty zespołów: Raz, Dwa, Trzy oraz November Project to tylko niektóre atrakcje czekające na warszawiaków 30 maja 2010 r. podczas Miasta Miłosierdzia – festiwalu dobroczynności, rodzinnej imprezy, poprzez którą Centrum Myśli Jana Pawła II chce zachęcić do pomagania potrzebującym.

2 czerwca 1979 na pl. Piłsudskiego (wówczas Zwycięstwa) w Warszawie Jan Paweł II wzywał Ducha Świętego, aby zstąpił i odmienił oblicze Polski. Wzywał jednocześnie swoich rodaków, aby nieustannie dbali o własną przemianę, aby byli ze sobą, aby umieli się nawzajem wspomagać. – Poprzez „Miasto miłosierdzia” chcemy pokazać, jak wiele zmieniło się w nas – Polakach – przez ostatnich kilkadziesiąt lat, a także jak niewiele potrzeba, by na co dzień zmieniać oblicze ziemi. W tym roku szczególny nacisk chcemy położyć na powrót do oryginalnej idei wolontariatu jako odpowiedzi na potrzebę pomagania innym.- mówi Norbert Szczepański, zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II.

W niedzielę, 30 maja 2010 r. godzinach 10:00 -20:00 wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia powstanie wyjątkowe miasteczko namiotowe. W jednym miejscu zgromadzą się różnorodne organizacje społeczne, które prezentować będą swój dorobek i zapraszać przechodniów do przyłączenia się do swoich działań z zakresu: pomocy osobom niepełnosprawnym, samotnym, wspierania współpracy międzypokoleniowej oraz wielu innych. Osoby, które odwiedzą Miasto będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, włączyć się w hepeningi, akcje animacyjne i fleshmobowe przygotowane we współpracy ze stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, a także obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę „Bohaterowie codzienności”. W Mieście działać będą także kino, cukiernia i biblioteka. Na scenie swoje umiejętności prezentować będą podopieczni organizacji pozarządowych. Podczas Miasta Miłosierdzia swój finał będzie także miał Marsz dla Życia i Rodziny. Całość poprowadzi Przemysław Babiarz.

Do odwiedzenia Miasta organizatorzy zapraszają wszystkich warszawiaków: Serdecznie zapraszamy wszystkich warszawiaków, niezależnie od wieku. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zachęca Zofia Sokołowska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 02.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W listopadzie kontynuujemy nasz projekt „Porozmawiajmy o człowieku”. Uczestników czekają warsztaty pt. „Cisza – prawo czy przywilej?”. Zapraszamy także na debatę „Miasto dialogu”, w ramach której zaprezentowany zostanie raport dotyczący związków religijności i duchowości.
POBIERZ
Publikacją „Świątynia to miejsce spotkania” zapraszamy Was do samodzielnego odkrywania sakralnych przestrzeni, do momentu zatrzymania i indywidualnej zadumy.
Ogłaszamy otwarty nabór tekstów do naszego magazynu „Myśl w Centrum”. Na Wasze teksty czekamy do 15.11.2024 r.
W 51 odcinku podkastu „Słuchając drogi” zapraszamy na rozmowę z Krzysztofem Jarymowiczem, pomysłodawcą i koordynatorem Etnoligi.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.