Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Miłosierdzia 2010 – idea

Ponad 80 organizacji pozarządowych, pokazy tańca i szermierki na wózkach, graffiti, warsztaty bębniarskie, koncerty zespołów: Raz, Dwa, Trzy oraz November Project to tylko niektóre atrakcje czekające na warszawiaków 30 maja 2010 r. podczas Miasta Miłosierdzia – festiwalu dobroczynności, rodzinnej imprezy, poprzez którą Centrum Myśli Jana Pawła II chce zachęcić do pomagania potrzebującym.

2 czerwca 1979 na pl. Piłsudskiego (wówczas Zwycięstwa) w Warszawie Jan Paweł II wzywał Ducha Świętego, aby zstąpił i odmienił oblicze Polski. Wzywał jednocześnie swoich rodaków, aby nieustannie dbali o własną przemianę, aby byli ze sobą, aby umieli się nawzajem wspomagać. – Poprzez „Miasto miłosierdzia” chcemy pokazać, jak wiele zmieniło się w nas – Polakach – przez ostatnich kilkadziesiąt lat, a także jak niewiele potrzeba, by na co dzień zmieniać oblicze ziemi. W tym roku szczególny nacisk chcemy położyć na powrót do oryginalnej idei wolontariatu jako odpowiedzi na potrzebę pomagania innym.- mówi Norbert Szczepański, zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II.

W niedzielę, 30 maja 2010 r. godzinach 10:00 -20:00 wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia powstanie wyjątkowe miasteczko namiotowe. W jednym miejscu zgromadzą się różnorodne organizacje społeczne, które prezentować będą swój dorobek i zapraszać przechodniów do przyłączenia się do swoich działań z zakresu: pomocy osobom niepełnosprawnym, samotnym, wspierania współpracy międzypokoleniowej oraz wielu innych. Osoby, które odwiedzą Miasto będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, włączyć się w hepeningi, akcje animacyjne i fleshmobowe przygotowane we współpracy ze stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, a także obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę „Bohaterowie codzienności”. W Mieście działać będą także kino, cukiernia i biblioteka. Na scenie swoje umiejętności prezentować będą podopieczni organizacji pozarządowych. Podczas Miasta Miłosierdzia swój finał będzie także miał Marsz dla Życia i Rodziny. Całość poprowadzi Przemysław Babiarz.

Do odwiedzenia Miasta organizatorzy zapraszają wszystkich warszawiaków: Serdecznie zapraszamy wszystkich warszawiaków, niezależnie od wieku. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zachęca Zofia Sokołowska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 02.07.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.