Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Miasto Miłosierdzia

Zapraszamy na Miasto Miłosierdzia – festiwal dobroczynności i filantropii. Całodzienna impreza z licznymi atrakcjami odbędzie się 31 maja na Placu Teatralnym w Warszawie. Ponad 70 organizacji zajmujących się szeroko pojętą działalnością społeczną będzie się prezentowało na Placu zaaranżowanym na kształt miasteczka – z kinem, restauracją, galerią i klubem muzycznym. Zapraszamy wszystkich od godz. 10 do 22.


Głównym celem projektu jest prezentacja różnych form , jakie mają miejsce w naszym społeczeństwie. Na placu Teatralnym zostanie stworzona przestrzeń, w której różnego rodzaju podmioty będą mogły zaprezentować swój dorobek, podzielić się doświadczeniami, podyskutować o obecnej kondycji i perspektywach rozwoju instytucji i ruchów dobroczynnych. Chcemy, aby plac zamienił się w autentyczne Miasto, w którym będzie można przejść się uliczkami, obejrzeć wystawę, film, posłuchać różnych form muzyki, posilić się, wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach.

 

Wstąp do kina Miasta Miłosierdzia!


 

I. Idea projektu

 

 

2 czerwca 1979 roku na pl. Piłsudskiego (wówczas Placu Zwycięstwa) w Warszawie Jan Paweł II wzywał Ducha Świętego, aby zstąpił i zmienił oblicze Polski. Wzywał jednocześnie swoich rodaków, aby nieustannie dbali o własną przemianę, aby byli ze sobą, aby umieli się nawzajem wspomagać. Ze względu na to wydarzenie, 2 czerwca to data wyjątkowa dla Warszawy. Dlatego w tym właśnie czasie chcemy zrealizować projekt Miasto Miłosierdzia, którego celem jest pokazanie, jak wiele zmieniło się w nas – Polakach – przez ostatnich kilkadziesiąt lat.

 


II. Harmonogram wydarzeń

 

 

31 maja, sobota

10.30– 10.50 odtworzenie homilii Jana Pawła II odprawionej na Placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 r.

10.50 – 11.00odśpiewanie przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II „Veni Sancte Spiritus” Miłosza Bembinowa

11.00 – 11.05 symboliczne wypuszczenie w niebo gołębi

11.05 – 11.15otwarcie Miasta Miłosierdzia

– stoiska prezentacyjne organizacji pozarządowych, instytucji i grup nieformalnych zajmujących się dobroczynnością

– szkolenia i wykłady na temat filantropii i wolontariatu

– projekcje filmowe i multimedialne

– gry i zabawy dla dzieci

20.00 – 21.15koncert zespołu „Voo Voo”

21.20 – 22.00 czuwanie modlitewne

 


 

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie? Wejdź na stronę Miasta Miłosierdzia

Opublikowano 30.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.