Mężczyźni i kobiety są z raju

Okładka książki "Mężczyźni i kobiety są z raju"

Mężczyźni są z Marsa, a kobiety – z Wenus? Idąc tym tropem, na pewno wiele się dowiesz o relacjach damsko-męskich. Ale jeśli wciąż trapi cię pytanie, jak być – po prostu – szczęśliwym w miłości, wyrusz w podróż do „początku” i odkryj, że mężczyźni i kobiety są… z raju!

Mężczyźni i kobiety są z raju. Przewodnik po teologii ciała Jana Pawła II Mary Healy to cykl miniwykładów, opartych na nauczaniu Papieża o miłości, seksualności i małżeństwie. Autorka ze znawstwem i pasją przekonuje, że Bóg i seks mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Uważnie czytając Biblię, zgłębia prawdę o męskości i kobiecości, dociera do źródła naszych zmagań w związkach z osobami przeciwnej płci, ale też – przede wszystkim – odkrywa piękno ludzkiej miłości. A potem zaprasza czytelnika do samodzielnych poszukiwań. To niewielka książeczka o wielkich sprawach, przystępnie napisane kompendium na trudny temat. Lektura dla tych, którzy tęsknią za miłością jak z raju.

Przewodnik Healy otwiera serię Teologia ciała. Odtąd książki poświęcone tej części nauczania Papieża ukazywać się będą nakładem Centrum Myśli Jana Pawła II regularnie (ok. dwóch tytułów rocznie). Seria obejmie dwa nurty:

 

popularny – skierowany do czytelników początkujących w temacie;

naukowy – przeznaczony dla specjalistów i badaczy akademickich.

 

Kolejna pozycja, która ukaże się jesienią tego roku, to Kobiety w Chrystusie pod redakcją Michele M. Schumacher.

O autorce

Mary Healy (ur. 1964) – doktor teologii biblijnej Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, wykładowca uczelni katolickich w USA, przewodnicząca Wspólnoty Matki Boga w Gaithersburg (Maryland, USA). Autorka licznych artykułów z zakresu teologii biblijnej i wystąpień poświęconych teologii ciała.

Książkę polecają

„Czy papież może przyciągnąć młodych, skoro mówi im, że seks jest zły?” – zadający to pytanie w jednej z polskich stacji telewizyjnych, podczas Światowych Dni Młodzieży w Sydney, był przekonany, że głowa Kościoła naprawdę tak mówi. Nasza wiedza o tym, czego Kościół naucza o miłości, seksie i małżeństwa, jest znikoma. Jan Paweł II już na początku swojego pontyfikatu sformułował prekursorską koncepcję „teologii ciała”, która wydobywa sakralny charakter ludzkiej seksualności. Ale w Polsce wciąż wiemy o niej bardzo mało, podobnie jak o wyrastającym z niej nurcie „nowego feminizmu”. Więcej uwagi tym zagadnieniom poświęca się choćby w USA, gdzie wykłada Mary Healy, autorka książki Mężczyźni i kobiety są z raju. Dobrze się więc stało, że Centrum Myśli Jana Pawła II wydało ją, rozpoczynając w ten sposób serię wydawniczą Teologia ciała. Krótka forma i przystępny język przewodnika Healy pomogą polskiemu czytelnikowi zrozumieć sakralność ludzkiej seksualności. Pomogą tym, którzy chcą mądrze, w łączności z Bogiem, odkrywać własną płciowość i prawdziwie przeżywać miłość.

Ewa K. Czaczkowska („Rzeczpospolita”)

 

Jeśli teologia ciała Jana Pawła II jest „bombą zegarową”, to książka Mężczyźni i kobiety są z raju jest zapalnikiem, która ma przyspieszyć wybuch tej bomby w życiu konkretnych osób. Jasna struktura i poradnikowo-szkoleniowy styl sprawiają, że po jej lekturze trudno już traktować seks małżeński tylko jako „zabawę” – z jednej – czy „upadek” – z drugiej strony. Staje się on natomiast wielką drogą do Boga, którą trzeba pokonywać razem z małżonkiem, oczyszczając siebie i swoje pragnienia, ale także ucząc się wznosić własną seksualność ku Bogu. Subtelna i trudna teologia Jana Pawła II dzięki psychologicznej i pisarskiej pasji Mary Healy okazuje się świetnym materiałem na poradnik życia małżeńskiego, który zmienia perspektywę i nadaje życiu smak.

Tomasz P. Terlikowski („Wprost”)

Książka ukazała się 15 sierpnia 2008 roku – na 20. rocznicę podpisania listu apostolskiego Jana Pawła II Mulieris dignitatem (o godności i powołaniu kobiety).

W serii

Kobiety w Chrystusie. W stronę nowego feminizmu

M. Healy, Mężczyźni i kobiety są z raju. Przewodnik po teologii ciała Jana Pawła II (seria Teologia ciała), tłum. J. Jaworska, Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2008.

Przeczytaj

Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała
Kolejny tom wydany w serii „Teologia ciała”
W jaki sposób przeżywanie własnej seksualności wpływa na poczucie sensu życia? Kolejna pozycja w serii „Teologia ciała”
Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała
Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała

Opublikowano 17.03.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POBIERZ
Już jest trzeci numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat migracji.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka.
STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.