Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

MARZEC W CENTRUM

Trwa 14. edycja interdyscyplinarnego Festiwalu Nowe Epifanie pod hasłem zaczerpniętym z biblijnego psalmu: „Otchłań przyzywa otchłań”. Marzec w Centrum Myśli Jana Pawła II przynosi nam trzy warszawskie premiery teatralne, koncerty muzyki dawnej oraz wydarzenia towarzyszące online. Przypominamy także o ostatnich dniach rekrutacji do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II oraz spotkaniach „Na ścieżkach prawdy”. Stypendyści, Wy także nie przegapcie Waszych cyklicznych spotkań, których listę znajdziecie poniżej!

2 marca (czwartek) godz. 17:00 – spotkanie w ramach cyklu Karol Wojtyła Fellowship „Na ścieżkach prawdy”. Zapraszamy na wspólne czytanie tekstów Jana Pawła II dotyczących prawdy i dyskusję o nich. Spotkania odbywają się w naszej Kamienicy Artystycznej, ul. Foksal 11. Szczegółowy program dostępny jest na  podstronie projektu.

4 marca (sobota) godz. 19:00 – koncert Adama Struga „Pieśni z otchłani” w ramach Festiwalu Nowe Epifanie; Kościół Ewangelicko-Reformowany, al. Solidarności 76a. Bilety do nabycia za pośrednictwem serwisu kicket.com

Czytaj więcej.

6 i 8 marca (poniedziałek i środa) godz. 17:00 – przesłuchanie do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6YNuC9DxcciYDBV8A Ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie.

9 marca (czwartek) godz. 17:00 – ostatnie spotkanie w ramach cyklu Karol Wojtyła Fellowship  „Na ścieżkach prawdy”; Kamienica Artystyczna, ul. Foksal 11. Szczegółowy program dostępny jest na  podstronie projektu.

9 i 10 marca (czwartek i piątek) godz. 19:00 – warszawska premiera „Macochy” w reż. Błażeja Biegasiewicza. Spektakl zrealizowany przez Teatr Polski w Poznaniu, w ramach Festiwalu Nowe Epifanie zostanie pokazany na scenie Komuna Warszawa / Szkoła, ul. Emilii Plater 31. Bilety do nabycia za pośrednictwem serwisu kicket.com.

UWAGA, pokaz spektaklu 10 marca został odwołany z powodu choroby! Zwrot biletów odbywa się za pośrednictwem systemu biletowego. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

Czytaj więcej.

17 marca (piątek) godz. 19:00 – koncert „Testament” w wykonaniu Marii Erdman (śpiew) i Zbigniewa Pilcha (skrzypce) w ramach Festiwalu Nowe Epifanie; Kościół Ewangelicko-Reformowany, al. Solidarności 76a. Bilety do nabycia za pośrednictwem serwisu kicket.com

Czytaj więcej.

18 marca (sobota) godz. 19:30 oraz 19 marca (niedziela) godz. 18:00 – premiera spektaklu „Tęsknica” w reż. Pameli Leończyk w ramach Festiwalu Nowe Epifanie; Teatr Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20. Bilety do nabycia za pośrednictwem serwisu kicket.com.

Czytaj więcej.

24 marca (piątek) godz. 11:00 – wykład dr. Bartosza Wieczorka z cyklu „Personalizm i przedsiębiorczość” w ramach projektu #Open_Smolna organizowanego przez Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4. Wstęp wolny.

24 i 25 marca (piątek i sobota) godz. 19:00 – warszawska premiera „Inferno” w reż. Wery Makowskx w ramach Festiwalu Nowe Epifanie; TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8. Bilety do nabycia za pośrednictwem serwisu kicket.com.

Czytaj więcej.

28 marca (wtorek) godz. 17:00 – „Słowiańska duchowość. Źródła i manowce” – rozmowa prowadzona przez Marcina Szyjkę. Wydarzenie online transmitowane z Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu..

Czytaj więcej.

30 marca (czwartek) godz. 17:00 – „Na świecie znowu, ale nie dla świata”. O upiorach w Dziadach i nie tylko – dyskusja prowadzona przez Justynę Kowal wokół książki Łukasza Kozaka „Upiór. Historia naturalna” i wystawy „Dziady. Przejście”. Wydarzenie online transmitowane z Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Czytaj więcej.

WYDARZENIA W RAMACH PROGRAMU STYPENDIALNEGO:

4 marca (sobota) – Poszukiwacze prawdy (szkoła podstawowa) – spotkanie skoncentrowane wokół zagadnienia prawdy i różnych jej aspektów.

9 marca (czwartek) – Kurs na komunikację (szkoła ponadpodstawowa) – stypendyści rozegrają grę karcianą, na podstawie której dowiedzą się, czym jest informacja zwrotna, jak jej udzielać, jakie są skuteczne metody feedbacku oraz nauczą się formułowania asertywnych komunikatów.

11.03-12.03 (sobota-niedziela) – Zrealizuj projekt (studenci) – warsztaty z zarządzania projektami.

21.03 (wtorek) – Dzień Stypendysty (wszyscy stypendyści) – warsztaty kreatywności.

23 marca (czwartek) – Inkubator Miłosierdzia (studenci) – warsztaty dotyczące pracy z seniorami.

25.03 (sobota) – Kurs na komunikację (szkoła ponadpodstawowa) – podczas spotkania stypendyści zajmą się tematem emocji w komunikacji, poznają „Komunikat JA” oraz podsumują pracę podczas trwania całego kursu

25.03 (sobota) – Zrealizuj projekt (studenci) – warsztaty z zarządzania projektami w Centrum Przedsiębiorczości, ul. Smolna 4

Opublikowano 27.02.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online