Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Marcin Nowak

Marcin Nowak

Centrum Myśli Jana Pawła II to organizator projektów kulturalnych popularyzujących wartości, którymi żył i na które wskazywał Jan Paweł II.

Marcin Nowak jest koordynatorem projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości, poprzez które Centrum Myśli Jana Pawła II stara się dotrzeć z papieskim przesłaniem mówiącym o głębszym wymiarze naszego życia.

W swoim codziennym działaniu staram się pamiętać o słowach Jana Pawła II, który mówił, że „Sercem każdej kultury jest jej stosunek do największej tajemnicy: tajemnicy Boga.(…) Dlatego „odmienność”, uważana przez niektórych za tak wielkie zagrożenie, może się stać — dzięki dialogowi opartemu na wzajemnym szacunku — źródłem głębszego zrozumienia tajemnicy ludzkiego życia.”

 

Wybrane projekty:

  • Muzyczne: Festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju
  • Filmowe: Kino z Duszą, Krytycy z 1Piętra, Teoteka –  głębszy wymiar kina
  • Artystyczne: Saligia – człowiek w kryzysie, Sztuka w dialogu, Rewolucja zaczyna się na ulicy
  • Społeczne: coroczne obchody śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia na pl. Piłsudskiego w Warszawie, Skarb Solidarności 2.0, 1Piętro-miejsce spotkania Centrum Myśli Jana Pawła II, cykl Spotkań o Sensie

Tematy: kultura, film, dialog, społeczeństwo, popularyzacja myśli Jana Pawła II

***

Marcin Nowak – menadżer kultury,  socjolog, publicysta Kultury Liberalnej, Dywiza, Znaku.

Opublikowano 16.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.