Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Marcin Nowak

Marcin Nowak

Centrum Myśli Jana Pawła II to organizator projektów kulturalnych popularyzujących wartości, którymi żył i na które wskazywał Jan Paweł II.

Marcin Nowak jest koordynatorem projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości, poprzez które Centrum Myśli Jana Pawła II stara się dotrzeć z papieskim przesłaniem mówiącym o głębszym wymiarze naszego życia.

W swoim codziennym działaniu staram się pamiętać o słowach Jana Pawła II, który mówił, że „Sercem każdej kultury jest jej stosunek do największej tajemnicy: tajemnicy Boga.(…) Dlatego „odmienność”, uważana przez niektórych za tak wielkie zagrożenie, może się stać — dzięki dialogowi opartemu na wzajemnym szacunku — źródłem głębszego zrozumienia tajemnicy ludzkiego życia.”

 

Wybrane projekty:

  • Muzyczne: Festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju
  • Filmowe: Kino z Duszą, Krytycy z 1Piętra, Teoteka –  głębszy wymiar kina
  • Artystyczne: Saligia – człowiek w kryzysie, Sztuka w dialogu, Rewolucja zaczyna się na ulicy
  • Społeczne: coroczne obchody śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia na pl. Piłsudskiego w Warszawie, Skarb Solidarności 2.0, 1Piętro-miejsce spotkania Centrum Myśli Jana Pawła II, cykl Spotkań o Sensie

Tematy: kultura, film, dialog, społeczeństwo, popularyzacja myśli Jana Pawła II

***

Marcin Nowak – menadżer kultury,  socjolog, publicysta Kultury Liberalnej, Dywiza, Znaku.

Opublikowano 16.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.