Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Macocha | Premiera teatralna w ramach Laboratorium Nowych Epifanii

UWAGA, pokaz spektaklu został odwołany z powodu choroby! Zwrot biletów odbywa się za pośrednictwem systemu biletowego. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

Błażej Biegasiewicz

09.03.2023 czw. 19:00

10.03.2023 pt. 19:00

Komuna Warszawa / Szkoła, ul. Emilii Plater 31

Cena biletu: 40zł/25zł [KUP BILET]


Kto trafia na dno otchłani? Poza grzesznikami i przestępcami na pewno czyhają tam wszystkie macochy. Taki przekaz budują bajki, legendy i współczesne historie. Według nich macochy są egoistyczne, zazdrosne, nikczemne i okrutne. 

Twórcy spektaklu podejmują próbę zdekonstruowania negatywnego wizerunku macochy – tak niespotykanie jednomyślnego i spójnego na przestrzeni stuleci. Aktorki, wcielając się w archetypowe postacie z bajek i baśni, przytoczą stare historie, spróbują zrozumieć, potępić, a być może okazać współczucie ich bohaterkom. 

Jednocześnie na kanwie prawdziwych opowieści zmierzą się ze współcześnie istotnymi problemami i zagadnieniami tej roli. 

Artyści chcą ukazać genezę stereotypu, który piętnuje postać macochy, jest źródłem fałszywego i szkodliwego wyobrażenia.

Jednocześnie staje się on przyczynkiem do zbadania relacji pomiędzy macochami i pasierbami. Reżyseruje Błażej Biegasiewicz, który sam siebie określa jako „podwójny pasierb”.


Reżyseria: Błażej Biegasiewicz
Dramaturgia: Beniamin Bukowski
Muzyka: Łukasz Rogacki
Scenografia i kostiumy: Alicja Kolińska

Występują: Konrad Cichoń, Dominika Markuszewska, Ewa Szumska, Kornelia Trawkowska

Produkcja: Teatr Polski w Poznaniu

Opublikowano 25.01.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.