Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Macocha | Premiera teatralna w ramach Laboratorium Nowych Epifanii

UWAGA, pokaz spektaklu został odwołany z powodu choroby! Zwrot biletów odbywa się za pośrednictwem systemu biletowego. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

Błażej Biegasiewicz

09.03.2023 czw. 19:00

10.03.2023 pt. 19:00

Komuna Warszawa / Szkoła, ul. Emilii Plater 31

Cena biletu: 40zł/25zł [KUP BILET]


Kto trafia na dno otchłani? Poza grzesznikami i przestępcami na pewno czyhają tam wszystkie macochy. Taki przekaz budują bajki, legendy i współczesne historie. Według nich macochy są egoistyczne, zazdrosne, nikczemne i okrutne. 

Twórcy spektaklu podejmują próbę zdekonstruowania negatywnego wizerunku macochy – tak niespotykanie jednomyślnego i spójnego na przestrzeni stuleci. Aktorki, wcielając się w archetypowe postacie z bajek i baśni, przytoczą stare historie, spróbują zrozumieć, potępić, a być może okazać współczucie ich bohaterkom. 

Jednocześnie na kanwie prawdziwych opowieści zmierzą się ze współcześnie istotnymi problemami i zagadnieniami tej roli. 

Artyści chcą ukazać genezę stereotypu, który piętnuje postać macochy, jest źródłem fałszywego i szkodliwego wyobrażenia.

Jednocześnie staje się on przyczynkiem do zbadania relacji pomiędzy macochami i pasierbami. Reżyseruje Błażej Biegasiewicz, który sam siebie określa jako „podwójny pasierb”.


Reżyseria: Błażej Biegasiewicz
Dramaturgia: Beniamin Bukowski
Muzyka: Łukasz Rogacki
Scenografia i kostiumy: Alicja Kolińska

Występują: Konrad Cichoń, Dominika Markuszewska, Ewa Szumska, Kornelia Trawkowska

Produkcja: Teatr Polski w Poznaniu

Opublikowano 25.01.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.