Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„LOGOS zaangażowany” – seminaria dla studentów

Zapraszamy na autorskie seminaria dla studentów „Logos zaangażowany”. To już czwarta edycja – dwie grupy dyskusyjne poprowadzą red. Marek Zając (TVP) i dr Michał Łuczewski (Instytut Socjologii UW). Zapisy trwają do 21 października.


W przyszłym roku Polska będzie miejscem rocznicowych obchodów dwóch kluczowych dla historii XX wieku wydarzeń związanych z totalitaryzmami: 70. rocznicy założenia przez nazistów obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oraz 30. rocznicy powstania „Solidarności”. W związku z tym jako motyw przewodni obu seminariów proponujemy temat „Jan Paweł II a totalitaryzm”.

Marek Zając poprowadzi cykl spotkań „Miejsce pamięci – warsztaty dziennikarskie”, natomiast cykl Michała Łuczewskiego odbędzie się pod hasłem „Solidarność jako powołanie”.

„Logos zaangażowany” nie ogranicza się tylko do spotkań, lecz stwarza także możliwości:
– uczestnictwa w projektach,
– odbycia stażu,
– dodatkowych warsztatów,
– wyjazdu z grupą.

Formularz zgłoszeniowy, dokładny program spotkań i więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ. Zapisy trwają do 21 października. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano 18.10.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.