Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„LOGOS zaangażowany” – seminaria dla studentów

Zapraszamy na autorskie seminaria dla studentów „Logos zaangażowany”. To już czwarta edycja – dwie grupy dyskusyjne poprowadzą red. Marek Zając (TVP) i dr Michał Łuczewski (Instytut Socjologii UW). Zapisy trwają do 21 października.


W przyszłym roku Polska będzie miejscem rocznicowych obchodów dwóch kluczowych dla historii XX wieku wydarzeń związanych z totalitaryzmami: 70. rocznicy założenia przez nazistów obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oraz 30. rocznicy powstania „Solidarności”. W związku z tym jako motyw przewodni obu seminariów proponujemy temat „Jan Paweł II a totalitaryzm”.

Marek Zając poprowadzi cykl spotkań „Miejsce pamięci – warsztaty dziennikarskie”, natomiast cykl Michała Łuczewskiego odbędzie się pod hasłem „Solidarność jako powołanie”.

„Logos zaangażowany” nie ogranicza się tylko do spotkań, lecz stwarza także możliwości:
– uczestnictwa w projektach,
– odbycia stażu,
– dodatkowych warsztatów,
– wyjazdu z grupą.

Formularz zgłoszeniowy, dokładny program spotkań i więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ. Zapisy trwają do 21 października. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano 18.10.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.