Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„LOGOS zaangażowany” – seminaria dla studentów

Zapraszamy na autorskie seminaria dla studentów „Logos zaangażowany”. To już czwarta edycja – dwie grupy dyskusyjne poprowadzą red. Marek Zając (TVP) i dr Michał Łuczewski (Instytut Socjologii UW). Zapisy trwają do 21 października.


W przyszłym roku Polska będzie miejscem rocznicowych obchodów dwóch kluczowych dla historii XX wieku wydarzeń związanych z totalitaryzmami: 70. rocznicy założenia przez nazistów obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oraz 30. rocznicy powstania „Solidarności”. W związku z tym jako motyw przewodni obu seminariów proponujemy temat „Jan Paweł II a totalitaryzm”.

Marek Zając poprowadzi cykl spotkań „Miejsce pamięci – warsztaty dziennikarskie”, natomiast cykl Michała Łuczewskiego odbędzie się pod hasłem „Solidarność jako powołanie”.

„Logos zaangażowany” nie ogranicza się tylko do spotkań, lecz stwarza także możliwości:
– uczestnictwa w projektach,
– odbycia stażu,
– dodatkowych warsztatów,
– wyjazdu z grupą.

Formularz zgłoszeniowy, dokładny program spotkań i więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ. Zapisy trwają do 21 października. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano 18.10.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.