Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Logos 2006-2007

Nie ma nic piękniejszego, mimo pracy i trudu, którego to wymaga, niż możność poświęcenia się poszukiwaniu prawdy o naturze i o człowieku.
Jan Paweł II

Inspirując się wezwaniem papieża oraz nawiązując do sprawdzonych wzorców relacji mistrz-uczeń, zorganizowaliśmy cykl seminariów dla studentów. Celem seminariów było stworzenie młodym ludziom przestrzeni spotkań intelektualnych, podczas których wiedza teoretyczna spotykać się będzie z analizą konkretnej problematyki. 

Spotkania poświęcone zostały istotnym zagadnieniom nauki, kultury i życia społecznego, których problematyka
poddawana była gruntownej refleksji w kontekście nauczania Jana Pawła II. Seminaria w małych grupach, tworzą możliwość intensywnych i pogłębionych dyskusji. Wiedzę teoretyczną studenci czerpali z lektur i spotkań z tutorami, zaś wgląd w perspektywę praktyczną zyskali dzięki wizytom złożonym w miejscu pracy praktyków-ekspertów.

Oferta seminariów skierowana była przede wszystkim do stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, ale seminaria miały jednocześnie charakter otwarty, aby nie ograniczać dostępu innym chętnym i zdolnym, studentom, którzy zainteresowani są podejmowaną tam refleksją.

Podejmując dialog między nauką, kulturą, społeczeństwem i etyką, młodzi adepci poszczególnych dziedzin nabywać będą pod okiem doświadczonych tutorów umiejętności krytycznego myślenia, głębokiej analizy problemów oraz kreatywnej współpracy w grupie.

PODEJMOWANE TEMATYKI SEMINARIÓW:

  • filozofia i teologia (dr Paweł Milcarek, UKSW)
  • historia (dr Paweł Skibiński, UW)
  • media (red. Marek Zając)
  • polityka i społeczeństwo (dr Tomasz Żukowski, UW)

Opublikowano 14.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.