Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

LISTOPAD W CENTRUM

W listopadzie nie damy Wam zbyt wielu okazji do siedzenia pod kocem z gorącą herbatą. W każdy poniedziałek chcemy zgromadzić Was wokół tematu „Na ścieżkach antropologii – Osoba, cielesność i seksualność” w ramach nowego cyklu KWF (Karol Wojtyła Fellowship). Przed 11 listopada zachęcamy nauczycieli, by skorzystali z nowego pakietu edukacyjnego, który pomoże ciekawie zorganizować obchody odzyskania niepodległości w społeczności szkolnej. Natomiast 17 listopada odbędzie się wernisaż wystawy „Miastotówrcy”, nad którą w sierpniu pracowali licealiści. Już teraz zapraszamy też chóry i zespoły do włączenia się w akcję  PoKolędzie 2023.

Wydarzenia w Centrum Myśli Jana Pawła II w listopadzie:

3 listopada (czwartek) – zapraszamy chóry i zespoły do dołączenia do projektu PoKolędzie, w którym odwiedzamy z kolędą osoby w ośrodkach pomocy społecznej, domach samotnej matki czy zakładach karnych. Równolegle zapraszamy też ośrodki chętne, by przyjąć kolędników. Informacje o akcji już niebawem na naszej stronie.

7 listopada (poniedziałek) godz. 17:00 – zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań „Na ścieżkach antropologii – Człowiek, cielesność, płciowość”. Spotkanie odbędzie się w ramach nowego cyklu KWF (Karol Wojtyła Fellowship). Poprowadzi je dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska oraz dr Bartosz Wieczorek, eksperci od nauczania Jana Pawła II. Zapraszamy do naszej Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11, wciąż można dołączyć do projektu: https://www.centrumjp2.pl/kwf-czlowiek-cielesnosc-plciowosc/

14 listopada (poniedziałek) godz. 17:00 – spotkanie „Na ścieżkach antropologii – Człowiek, cielesność, płciowość „, Centrum Myśli Jana Pawła II, Kamienica Artystyczna przy Foksal 11

17 listopada (czwartek) godz. 18:00 – zapraszamy na wernisaż wystawy Miastotwórcy. Wernisaż otwiera wystawę prac młodzieży biorącej udział w warsztatach Miastotwórcy i projektującej miasto na miarę swoich potrzeb. Wystawę będzie można obejrzeć do 30.11 w Wolskim Centrum Kultury. Dom Społeczny, ul. Obozowa 85.

21 listopada (poniedziałek) godz. 17:00 – spotkanie „Na ścieżkach antropologii – Człowiek, cielesność, płciowość „, Centrum Myśli Jana Pawła II, Kamienica Artystyczna przy Foksal 11.

24 listopada (czwartek) godz. 18:00 – debata „Sobór pyta o człowieka” przygotowana w ramach cyklu debat z okazji 60. rocznicy rozpoczęcia Vaticanum II w Mt 5,14Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Udział wezmą dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. UKSW, ks. dr Andrzej Kuciński, dr Tomasz Terlikowski. Prowadzenie o. prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP. Wstęp wolny.

28 listopada (poniedziałek) godz. 17:00 – spotkanie „Na ścieżkach antropologii – Człowiek, cielesność, płciowość”, Centrum Myśli Jana Pawła II, Kamienica Artystyczna przy Foksal 11.

Opublikowano 31.10.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online