Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II nagrodzony w Hajnówce

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Jesteśmy dumni!

Konkurs zakończył się w sobotę 18 maja. Wzięło w nim udział 25 chórów prezentujących repertuar cerkiewny. Nasz Chór zdobył I miejsce w kategorii „Chóry inne”. Miejsce na podium Chór podzielił z Chórem ”Elpa” z Sałaspils  na Łotwie.

Bardzo ciekawym doświadczeniem było dla nas wejście w świat kultury prawosławnej – mówi Jakub Siekierzyński, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. – A największy komplementem było dla nas usłyszeć, że swoim wykonaniem potrafiliśmy oddać tej muzyce miejsce należne w liturgii, mimo że śpiewamy bardziej w stylu zachodnim.

Po konkursie Chór wystąpił w koncercie Galowym w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce, podczas którego wykonał „Hymn Cherubinów” Dmytra Bortnianskiego i „Chwalitie Gospoda” Piotra Czajkowskiego, które zostały najbardziej docenione przez jurorów.

Jeśli macie ochotę posłuchać naszego Chóru w repertuarze cerkiewnym, zapraszamy już 26 maja o godz. 18:00 na koncert „Kolory Autokefalii”. W koncercie nasz Chór wystąpi wraz Zespołem Muzyki Cerkiewnej Varslavia, który zdobył Grad Prix hajnowskiego konkursu, oraz Chórem Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbędzie się w Prawosławnej Katedrze Metropolitarnej Św. Marii Magdaleny, przy al. Solidarności 52 w Warszawie.

Opublikowano 22.05.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.