Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Laboratorium Głębi tym razem o wierności

W poniedziałek, 15 marca odbyło się spotkanie Laboratorium Głębi, podczas którego stypendyści próbowali zrozumieć czym jest wierność i czemu tak naprawdę chcą być wierni. Punktem wyjścia do rozważań była wierność samemu sobie.


Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować". Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba "utrzymać" i "obronić", tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych. Słowa Ojca Świętego skierowane do młodzieży zgromadzonej na Westerplatte, 12 czerwca 1987

Uczestnicy zbudowali swoje rozważania wokół kilku kwestii: Wierny sobie, czyli jaki?, Wierny… ale czemu?, „Westerplatte”, czyli trzeba być szalonym, Wierny sobie = wierny innym. Więcej na temat spotkania w Strefie stypendysty.
 
 

Opublikowano 15.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.