Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Laboratorium Głębi o decyzjach

Ostatnie spotkanie Laboratorium Głębi (19.04.2010) poświęcone było podejmowaniu decyzji. Uczestniczki, wychodząc od słów Jana Pawła II, w kameralnym gronie zastanawiały się nad rolą decyzji w swoim życiu.


Zdając sobie z tego sprawę lub nie, każdy wybór i decyzja kształtuje nasze życie, nadaje mu jakość, mówi o tym kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Będąc tego świadomym, warto uważniej przyjrzeć się swoim decyzjom, temu co na nie wpływa i jakie konsekwencje za sobą niosą.

Wolność nie polega jedynie na wyborze takiego czy innego działania; dokonując wyboru człowiek decyduje zarazem o sobie samym, opowiada się swoim życiem za Dobrem, Prawdą, lub przeciw Bogu.
Jan Paweł II, encyklika Veritatis splendor

 

Czytaj więcej…

 

Opublikowano 27.04.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.