Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Laboratorium Głębi o decyzjach

Ostatnie spotkanie Laboratorium Głębi (19.04.2010) poświęcone było podejmowaniu decyzji. Uczestniczki, wychodząc od słów Jana Pawła II, w kameralnym gronie zastanawiały się nad rolą decyzji w swoim życiu.


Zdając sobie z tego sprawę lub nie, każdy wybór i decyzja kształtuje nasze życie, nadaje mu jakość, mówi o tym kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Będąc tego świadomym, warto uważniej przyjrzeć się swoim decyzjom, temu co na nie wpływa i jakie konsekwencje za sobą niosą.

Wolność nie polega jedynie na wyborze takiego czy innego działania; dokonując wyboru człowiek decyduje zarazem o sobie samym, opowiada się swoim życiem za Dobrem, Prawdą, lub przeciw Bogu.
Jan Paweł II, encyklika Veritatis splendor

 

Czytaj więcej…

 

Opublikowano 27.04.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.