Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Laboratorium Głębi o decyzjach

Ostatnie spotkanie Laboratorium Głębi (19.04.2010) poświęcone było podejmowaniu decyzji. Uczestniczki, wychodząc od słów Jana Pawła II, w kameralnym gronie zastanawiały się nad rolą decyzji w swoim życiu.


Zdając sobie z tego sprawę lub nie, każdy wybór i decyzja kształtuje nasze życie, nadaje mu jakość, mówi o tym kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Będąc tego świadomym, warto uważniej przyjrzeć się swoim decyzjom, temu co na nie wpływa i jakie konsekwencje za sobą niosą.

Wolność nie polega jedynie na wyborze takiego czy innego działania; dokonując wyboru człowiek decyduje zarazem o sobie samym, opowiada się swoim życiem za Dobrem, Prawdą, lub przeciw Bogu.
Jan Paweł II, encyklika Veritatis splendor

 

Czytaj więcej…

 

Opublikowano 27.04.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.