Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

KWF – program i prowadzący

Trening przywództwa integralnego to cykl spotkań – seminariów, warsztatów, wykładów w ramach projektu Karol Wojtyła Fellowship poświęcony tematowi przywództwa.

Przywództwo to postawa, dzięki której osoba skutecznie pociąga za sobą innych ludzi, nadaje kierunek ich działaniom. W kontekście Jana Pawła II możemy mówić o przywództwie integralnym, które zostało ukształtowane przez jego osobisty autorytet, siłę woli, determinację i konsekwencję działania, ale także pokorę i wspierający osobę charakter relacji, które tworzył. Przywództwo Wojtyły polegało na tym, że angażował się w działania na rzecz dobra innych, a przez integralność i wiarygodność jego zachowań łączył osoby, które wspólnie z nim zmieniały rzeczywistość.

UCZESTNICY I PRZEBIEG PROGRAMU

Program jest skierowany do studentów, doktorantów i wszystkich zainteresowanych prezentowanym tematem. Kameralne grupy i indywidualne podejście wykładowców dają możliwość nauki w relacji mistrz-uczeń.Chcemy, aby każdy z uczestników projektu odnalazł swoją własną drogę przywódcy, a przykład Karola Wojtyły posłużył jako drogowskaz dla własnych poszukiwań, jak żyć, aby rozumieć siebie, a także skutecznie przewodzić ludziom i wspierać ich w rozwoju oraz w działaniu na rzecz dobra wspólnego.

Nasz program to trening oparty na poznaniu samego siebie, zdobyciu świadomości własnych kompetencji liderskich oraz umiejętności analizy podejmowanych decyzji i wyborów. Podczas spotkań poznamy narzędzia, które wzbogacą umiejętności przywódcze i będą inspirować do rozwoju i zmiany. Zajmiemy się etycznym aspektem wywierania wpływu na innych i poznamy różnice męskiego i kobiecego przywództwa.

Dla przywódcy dążenie do integralności jest naturalną drogą poznawania samego siebie. Dzięki temu potrafi korzystać ze wszystkich cech swojego charakteru, reagować skutecznie na okoliczności, a równocześnie zamieniać wyzwania w drogę własnego rozwoju. Przywództwo integralne nie jest jednak umiejętnością. Dotyczy tego, kim się jest i odzwierciedla się we wszystkich aspektach życia osobistego i zawodowego.

TERMINY – TEMATY SPOTKAŃ

Spotkania odbywać się będą w kamienicy przy ul Foksal 11.

  • Sobota 26 marca 9.30–18.00

Integralność i dialog według Jana Pawła II –  1 h (warsztat)

Case study – Charakter przywództwa Jana Pawła II –  3 h (studium przypadków)

Przywództwo polityczne Jana Pawła II – 1,5 h (studium przypadków)

Społeczne postrzeganie przywództwa Jana Pawła II – 1 h (zoom) (wykład)

  • Sobota 9 kwietnia 9.30–18.00

Wyzwalanie potencjału przywódczego – 4 h (warsztat)

Case study – Charakter przywództwa Jana Pawła II –  3 h (studium przypadków)

  •  Sobota 21 maja 9.30–18.00

Wyzwalanie potencjału przywódczego – 4 h(warsztat)

Przywództwo kobiece i męskie  – 1,5 h (studium przypadków)

Etyka przywództwa  –  1 h (wykład)

PROWADZĄCY

  • dr Monika Brzezińska – ekspert od przywództwa politycznego, politolog, prezes Zarządu Collegium Interethmicum
  • dr hab. Paweł Kowal, prof. ISP PAN – polityk, politolog, historyk i publicysta
  • dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL – politolog i medioznawca, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL
  • dr Bartosz Wieczorek – filozof, etyk, wykładowca akademicki, ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II
  • Maciej Wiśniewski – coach, mentor, trener biznesu, mówca i konsultant w osiąganiu efektywności oraz skuteczności zawodowej i osobistej, wykładowca akademicki
  • Paweł Zuchniewicz – tutor, dziennikarz i publicysta, znawca biografii Jana Pawła II, związany ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK
  •  dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska, prof. UKSW – teolog kultury, wykładowca akademicki, ekspert od nauczania Jana Pawła II

Opublikowano 03.03.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.